کاربرد گلوکونات سدیم در صنعت

گلوکونات سدیم که نمک سدیم اسید گلوکونیک نیز نامیده می شود، از تخمیر گلوکز تولید می شود. ظاهر گلوکونات سدیم پودر کریستالی سفید است، بنابراین گلوکونات سدیم در آب بسیار محلول است. گلوکونات سدیم دارای ویژگی های غیر سمی، غیر خورنده و زیست تخریب پذیر است. علاوه بر این، گلوکونات سدیم به عنوان یک ماده افزودنی شیمیایی مهم می تواند به طور گسترده در زمینه های مختلف مانند بتن، صنعت نساجی، حفاری نفت، صابون، لوازم آرایشی، خمیر دندان و غیره استفاده شود. اگر قصد خرید پودر گلوکونات سدیم را دارید، لطفاً برای دریافت قیمت با ما تماس بگیرید. در ادامه به مشخصات فنی آن می پردازیم.

ویژگی های گلوکونات سدیم

شکل ظاهری گلوکونات سدیم                   پودر کریستالی سفید

درصد خلوص گلوکونات سدیم                   حداقل 98 درصد

درصد سولفات (SO4-2) گلوکونات سدیم     حداکثر  0.05

درصد کلرید (Cl) گلوکونات سدیم            حداکثر  0.07

فلزات سنگین گلوکونات سدیم                 ppm10 Max

درصد گلوکز گلوکونات سدیم                   0.7 Max

PH (محلول آب 10٪) گلوکونات سدیم      6.2 تا 7.5

نمک آرسنیک گلوکونات سدیم                 ppm2 max

کاربردهای گلوکونات سدیم

گلوکونات سدیم 98% می تواند به عنوان کند کننده بتن استفاده شود و گلوکونات سدیم می تواند زمان گیرش اولیه و نهایی بتن را به تاخیر بیندازد. به طور کلی، کندکننده بتن گلوکونات سدیم می تواند زمان گیرش بتن را چند روز افزایش دهد بدون اینکه بر مقاومت بتن تأثیر بگذارد. علاوه بر این، گلوکونات سدیم همچنین می تواند نقش یک عامل کاهنده آب را ایفا کند که کارایی و استحکام بتن را بهبود می بخشد.

گلوکونات سدیم را می توان برای تولید فرآورده های نفتی و گل حفاری میدان نفتی استفاده کرد. گلوکونات سدیم می تواند به طور موثر برچسب بطری و زنگ گردن بطری را از بین ببرد. گلوکونات سدیم برای مسدود کردن نازل و خط لوله بطری واشر آسان نیست. علاوه بر این، گلوکونات سدیم تأثیر بدی بر غذا یا محیط زیست نخواهد داشت. گلوکونات سدیم به عنوان یک مهارکننده خوردگی آب خنک کننده در گردش، اثر هماهنگ خوبی دارد. برخلاف بازدارنده های خوردگی عمومی، مهار خوردگی گلوکونات سدیم با افزایش دما افزایش می یابد. گلوکونات سدیم ترکیبی با فرمول NaC6H11O7 است. از آنجاییکه گلوکونات سدیم به عنوان یک بازدارنده خوردگی عمل می کند، به محافظت از میله های آهنی مورد استفاده در بتن در برابر خوردگی کمک می کند. هنگامی که گلوکونات سدیم بیش از ppm 200  درآّب وجود داشته باشد، از فولاد و مس در برابر خوردگی محافظت می کند.

گلوکونات سدیم را می توان به عنوان مخلوط سیمان، افزودنی سیمان استفاده کرد. با افزودن گلوکونات سدیم، زمان انجماد اولیه سیمان طولانی می شود. سپس مدت زمان ماندگاری افزایش می یابد. پس از افزودن مقدار معینی گلوکونات سدیم به سیمان، انعطاف پذیری و مقاومت بتن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. گلوکونات سدیم به عنوان تثبیت کننده کیفیت آب عمل می کند. گلوکونات سدیم به طور گسترده در رنگرزی پارچه، چاپ و تصفیه آب سطح فلز استفاده می شود.

گلوکونات سدیم همچنین به عنوان یک عامل کی لیت، یک عامل تمیز کننده سطوح فولادی، یک عامل تمیز کننده برای بطری های شیشه ای و به عنوان یک عامل کی لیت برای صنایع سیمان، آبکاری و رنگرزی آلومینا استفاده می شود. گلوکونات سدیم یک پودر سفید رنگ است که در آب بسیار محلول است. سدیم گلوکونات از تخمیر گلوکز تولید می شود. گلوکونات سدیم خورنده نیست، گلوکونات سدیم غیر سمی، زیست تخریب پذیر است.

گلوکونات سدیم در برابر اکسیداسیون و کاهش حتی در دماهای بالا مقاوم است. ویژگی اصلی گلوکونات سدیم قدرت کی لیت عالی آن است، به ویژه در محلول های قلیایی و غلیظ قلیایی. گلوکونات سدیم یک کلات متعادل با کلسیم، آهن، مس، آلومینیوم و سایر فلزات سنگین تشکیل می دهد. گلوکونات سدیم یک عامل کلات کننده برتر نسبت به EDTA، NTA و فسفونات ها است.

سدیم گلوکونات در زمینه پزشکی می تواند تعادل اسیدی و قلیایی را در بدن انسان حفظ کرده و عملکرد طبیعی اعصاب را بازگرداند. گلوکونات سدیم را می توان در پیشگیری و درمان سندرم سدیم کم استفاده کرد. گلوکونات سدیم را می توان به عنوان تثبیت کننده کیفیت آب استفاده کرد زیرا دارای ظرفیت مسدود کننده عالی برای مرگ است. گلوکونات سدیم به عنوان پاک کننده سطوح فلزات استفاده می شود. گلوکونات سدیم به عنوان یک ماده تمیز کننده برای بطری های شیشه ای استفاده می شود.

گلوکونات سدیم همچنین می تواند در صنعت ساختمان به عنوان یک عامل کاهنده آب و کند کننده استفاده شود. گلوکونات سدیم همچنین یک کندگیر موثر و یک نرم کننده خوب و کاهش دهنده آب برای بتن، سیمان، ملات و گچ است. گلوکونات سدیم در محصولات لبنی، غذاهای رژیمی، ترکیبات گیاهان و ادویه جات، محصولات گوشتی استفاده می شود. گلوکونات سدیم در مراقبت از دندان، مراقبت از پوست، لوازم آرایش استفاده می شود. گلوکونات سدیم در پاک کننده ها، در شوینده های ظرفشویی، مواد پاک کننده خانگی، مواد شوینده صنعتی، مواد شیمیایی کشاورزی، مواد شیمیایی ساختمانی، جوهر / رنگ / رنگ، تکمیل فلز، مواد کمکی کاغذ، مواد شیمیایی عکس، مواد کمکی نساجی، تهویه آب استفاده می شود. گلوکونات سدیم با تشکیل کمپلکس های پایدار با کلات ها و یون های مختلف از واکنش های شیمیایی جلوگیری می کند.

گلوکونات سدیم همچنین به عنوان یک ماده تمیز کننده که سطح فولاد را تمیز می کند استفاده می شود. با کمک گلوکونات سدیم، مواد پوشش و سطح فولاد به طور محکم به هم می چسبند. در صورتی که سطوح فولادی برای مصارف خاص نیاز به آبکاری با پلاتین، کروم، قلع و نیکل داشته باشند، تمامی سطوح روکش و فولادی باید کاملاً شسته شوند تا محکم بچسبند. گلوکونات سدیم همچنین می تواند برای زمینه های صنعتی مانند آبکاری الکتریکی، تولید فیلم استفاده شود.

گلوکونات سدیم دارای اثر بازدارندگی عالی است، به طور گسترده ای برای تثبیت کننده کیفیت آب مانند سیستم آب خنک کننده در گردش شرکت های پتروشیمی، دیگ بخار کم فشار، عامل تصفیه سیستم آب خنک کننده موتور استفاده می شود. گلوکونات سدیم یک اثر هماهنگی مشخص دارد که خاص است. گلوکونات سدیم برای مولیبدن، تنگستن، سیلیکون، فسفر، نیتریت و فرمول های دیگر مناسب است، زیرا اثر هماهنگی، اثر جلوگیری از خوردگی تا حد زیادی بهبود می یابد. سدیم گلوکونات با افزایش دما و سرعت خوردگی باعث بازدارنده خوردگی عمومی می شود.

گلوکونات سدیم با خواص کمپلکس کنندگی عالی در محلول های قلیایی و غلیظ قلیایی، به عنوان کندکننده، نرم کننده / کاهش دهنده آب و تلخی، در مواد غذایی، لوازم آرایشی-شوینده، پزشکی و بسیاری از صنایع استفاده می شود. گلوکونات سدیم می تواند کلسیم اضافی، یون های آهن و فلزات سنگین را متصل کند، بنابراین به طور گسترده در صنایع غذایی استفاده می شود.

گلوکونات سدیم به دلیل ترکیب کمپلکس، پراکندگی، خواص ضد خوردگی، پایداری در محیط قلیایی قوی و حلالیت خوب، یک کمپلکس کننده عالی برای تشکیل کشت های قلیایی است. شوینده های حاوی گلوکونات سدیم در صنایع لبنی و شیشه و همچنین در صنعت دلستر به عنوان ابزاری برای کاهش رسوب استفاده می شود. استفاده از گلوکونات سدیم در تولید فولاد، باعث بهبود وضعیت فلزات و جلوگیری از تجمع نمک در سطوح آنها می شود. شست و شوی تایر و تجهیزات با محلول های حاوی سولفامیک اسید و گلوکونات سدیم باعث از بین رفتن رسوبات معدنی و آلی روی سطوح و جلوگیری از تجمع کلسیم می شود. گلوکونات سدیم به عنوان افزودنی به سیمان در صنعت نفت و همچنین به محلول مورد استفاده در چاه های تولیدی اضافه می شود. گلوکونات سدیم در متالورژی به عنوان یک عامل کی لیت که یون های فلزی را به یکدیگر متصل می کند و جداسازی رسوب را در طول فرآیند لیچینگ تسهیل می کند، استفاده می شود.

گلوکونات سدیم به عنوان پاک کننده خاک برای مواد شوینده لباس کمک می کند زیرا گلوکونات سدیم پیوند کلسیمی را که کثیفی را روی پارچه نگه می دارد می شکند و از رسوب مجدد خاک روی پارچه جلوگیری می کند. گلوکونات سدیم به محافظت از فلزاتی مانند فولاد ضد زنگ در هنگام استفاده از پاک کننده های قوی بر پایه سوزاننده کمک می کند. گلوکونات سدیم به تجزیه فلس، سنگ شیر و آبجو کمک می کند. گلوکونات سدیم به دلیل میل ترکیبی قوی با یون های فلزی در آبکاری و تکمیل فلزات استفاده می شود. گلوکونات سدیم که به عنوان یک جداکننده عمل می کند محلول را تثبیت می کند و از ایجاد واکنش های نامطلوب در حمام از ناخالصی ها جلوگیری می کند. خواص کیلاسیون گلوکونات سدیم به آند کمک می کند و بنابراین کارایی حمام آبکاری را افزایش می دهد. گلوکونات سدیم را می توان در حمام های آبکاری مس، روی و کادمیوم برای درخشندگی و افزایش درخشندگی استفاده کرد. گلوکونات سدیم در مواد شیمیایی کشاورزی و به ویژه کودها استفاده می شود. سدیم گلوکونات به گیاهان و گیاهان کمک می کند تا مواد معدنی لازم را از خاک جذب کنند.

گلوکونات سدیم در صنایع کاغذ و خمیر کاغذ استفاده می شود که یون های فلزی را که باعث ایجاد مشکلاتی در فرآیندهای سفیدکننده پراکسید و هیدروسولفیت می شود، کلات می کند.

شرکت دکتر کمیکال تامین کننده مواد اولیه شیمیایی صنایع مختلف می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.

اکنون تماس بگیرید

تولید گلوکونات سدیم

تولید گلوکونات سدیم درجه فنی از ترکیب اسید گلوکونیک مایع-گلوکونات سدیم از نوع توصیف شده در مقیاس صنعتی با خنثی سازی، محصولی غلیظ یا برنزه می دهد، نه محصول سفید رنگ مورد نظر. ناخالصی های کمیاب توسط کربوهیدرات های احتمالی و عملیات حرارتی در فرآیند خشک کردن ایجاد می شوند. در نتیجه گلوکونات سدیم با گرید فنی تولید می شود که به جای سفید به رنگ قهوه ای مایل به زرد است که از نظر ظاهری ترجیح داده می شود و در عین حال کارایی محصول را مختل نمی کند.

جدا کردن گلوکونات سدیم خالص با کریستالیزاسیون امکان پذیر است، اما تا حدودی گران تر است و همچنین ترجیح داده می شود که با تبخیر مستقیم محلول آبی گلوکونات سدیم، ضمن اجتناب از تغییر رنگ محصول جامد حاصل، یک گلوکونات سدیم تولید شود.

گلوکونات سدیم یک نمک سدیم آلی با D-گلوکونات به عنوان یون ضد است. گلوکونات سدیم نقش کی لیتور دارد. گلوکونات سدیم حاوی D-گلوکونات است. گلوکونات سدیم به خوبی در آب حل می شود اما کمی در الکل اتیلیک محلول است.

روش‌های رایج تولید گلوکونات سدیم عبارتند از: اکسیداسیون الکترولیتی، تخمیر زیستی، اکسیداسیون کاتالیزوری ناهمگن و اکسیداسیون همگن. روش اکسیداسیون الکترولیتی گلوکونات سدیم در مخزن الکترولیتی با افزودن الکترولیت مناسب به محلول نقطه جریان ثابت دما و چگالی جریان مناسب و افزودن محلول گلوکونات سدیم می باشد. سدیم گلوکونات به ندرت در تولید صنعتی استفاده می شود. در فرمول های افزودنی طراحی شده برای عناصر ساختاری محکم تقویت شده مانند ستون ها، دیوار پرده و تیرها. سدیم گلوکونات در فرمول های افزودنی طراحی شده برای کف های صنعتی استفاده می شود.

مقالات مرتبط

خوردگی چیست

خوردگی چیست – عوامل موثر بر خوردگی

خوردگی چیست؟ خوردگی فرایندی کاملاً طبیعی است که از واکنش های فیزیکی شیمیایی ماین فلز و محیط اطراف به وجود می آید... شرکت دکتر کمیکال تامین کننده مواد شیمیایی ضد خوردگی مورد نیاز صنعت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد…
خوردگی فلزات

بررسی مکانیسم خوردگی فلزات

شرکت مواد شیمیایی دکتر کمیکال تامین کننده مواد شیمیایی ضدخوردگی مورد نیاز صنعت می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید. 02166568403 تماس فروش تولیل تری آزول فروش بنزو تری آزول…
hedp

اتیدرونیک اسید یا HEDP ماده ای موثر در تصفیه آب

, ,
برای خرید مواد شیمیایی و هیدروکسی اتیل دی فسفونیک اسید در صنایع متعدد می‌توانید با شماره زیر با کارشناسان بخش فروش دکتر کمیکال در ارتباط باشید. 02166568403 تماس اتیدرونیک اسید چیست؟ فسفونات‌ها ترکیبات شناخته شده‌ای هستند که دارای پیوند اسید لویی…
برج خنک کننده

برج خنک کننده و عیب یابی برج خنک کن

,
خرید انواع ماده‌های شیمیایی برای کنترل قارچ، باکتری، جلبک‌های تشکیل‌دهنده لجن در سیستم خنک کننده، فاضلاب، سیستم استخراج نفت و گاز و دیگر صنایع: خرید ایزوتیازولینون خرید dbnpa فروش hedp برای فروش مواد شیمیایی در صنایع متعدد می‌توانی…
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]