درباره دکتر کمیکال

دکتر کمیکال توسط گروهی از متخصصان در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله صنایع نفت و پتروشیمی، صنایع آب و تصفیه‌خانه‌ها و دیگر صنایع شیمیایی راه‌اندازی شد. این گروه با تمرکز بر تولید مواد شیمیایی و تأمین مواد شیمیایی صنعتی و ارائه مشاوره به بخش‌های مختلف صنایع، گام مؤثری در راستای همکاری با صنایع برداشته است. همچنین وبسایت دکتر کمیکال جامع‌ترین وبسایت در زمینه تامین مواد شیمیایی و مشاوره فنی در صنایع نفت و گاز، تصفیه آب و فاضلاب، چسب، حفاری و معدن و … است.

مشاوره در زمینه طراحی و تولید مواد پیشرفته پالایشگاهی

مواد پتروشیمی از ترکیبات مختلف شیمیایی و عمدتا از هیدروکربن‌ها بدست می‌آیند که این هیدروکربن‌ها نیز از نفت خام و گاز طبیعی ایجاد می‌شوند. از میان بخش‌های مختلف تولید شده توسط تقطیر نفت خام، گازهای نفتی، نفتا، نفت سفید و نفت گاز مهم‌ترین ذخایر خوراک صنایع پتروشیمی هستند.

مایعات اتان، پروپان و گاز حاصل از گاز طبیعی از دیگر مواد شیمیایی مهم مورد استفاده در صنایع پتروشیمی است. صنعت پتروشیمی نقش حیاتی در رشد اقتصادی و تئوسعه بخش تولید دارد. ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی بیشتر از سایر بخش‌های صنعت است. شرکت دکتر کمیکال کوشیده تا بتواند سهم به سزایی در تولید و تحلیل مواد شیمیایی مورد استفاده در این حوزه داشته باشد.

شرکت دکتر کمیکال با استفاده از دانش فنی در زمینه فرمولاسیون و تولید ضد خوردگی و تولید ضد رسوب در حوزه نفت و گاز فعالیت دارد. این شرکت با شناخت مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و گاز، سناریوی تولید مواد ویژه کاربردی و همچنین مواد اولیه مورد نیاز را به این صنعت ارائه می نماید.

مشاوره در زمینه طراحی و تولید پالایشگاه
مشاوره برای بهبود فرآیندها و رفع مشکلات صنایع
مشاوره در زمینه انتخاب مواد شیمیایی موردنیاز در سیستم‌های مختلف و ارائه راهکارهای مناسب جهت بهبود فرایندها و رفع مشکلات صنایع

تنوع، گستردگی و پیچیدگی صنایع، مشکلات فراوانی را با خود به همراه دارد. همچنین بالا بودن هزینه‌ها در ایجاد یا حذف یک فرایند صنعتی، صنایع را با چالش روبه‌رو می‌کند. فرایندهای تصفیه آب و پساب‌های صنعتی و  فرایندهای محیط زیستی از جمله مهم‌ترین آن هاست.

شرکت دکتر کمیکال با فهم درست فرایند و پیشنهاد مواد شیمیایی مناسب و تخصصی راهکارهایی جهت بهبود فرایندها و رفع مشکلات ارائه می‌دهد. انتخاب ضدخوردگی مؤثر، ضد کف جهت تصفیه پساب صنعتی، حلال مناسب و ارائه مواد شیمیایی جایگزین از جمله خدمات ما در این زمینه می‌باشد.

مشاوره در زمینه خوردگی و اکسیداسیون قطعات فلزی در محیط خورنده، شناسایی و انتخاب مواد مقاوم به خوردگی

خوردگی یکی از نگرانی های عمده در هر فرایند صنعتی است که شامل انتقال آب می‌شود. کنترل خوردگی فرایند پیچیده ایست که نیاز به دانش پایه از خوردگی سیستم و شیمی آب دارد. متخصصان ما در شرکت دکتر کمیکال با انتخاب مواد شیمیایی ضد خوردگی غیرمخرب در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز، تصفیه آب و فاضلاب، حمل و نقل، انرژی، صنایع فولاد، صنایع تولید قطعات استیل و… راهکارهای کاهش خوردگی و جلوگیری از خوردگی را به این صنایع ارائه می‌دهد.

دکتر کمیکال ارائه دهنده مواد شیمیایی ضد خوردگی از جمله انواع فسفات‌ها، اسیدهای شستشوی دیگ بخار، نمک‌های نیتریت و مولیبدات و سایر ضدخوردگی‌ها به صنایع مختلف کشور می‌باشد.

مشاوره در زمینه خوردگی و اکسیداسیون قطعات فلزی
راه اندازی خطوط تولید مواد شیمیایی
تحقیق و مطالعه بر روی مواد پیشرفته و راه‌اندازی خطوط تولید مواد شیمیایی

در سال‌های اخیر، با توجه به تحریم‌ها و کمبود مواد شیمیایی تخصصی در صنایع مختلف شرکت دکتر کمیکال تحقیق و مطالعه در زمینه تولید مواد شیمیایی را آغاز نموده و بنا به درخواست صنایع مختلف در سطح کشور، اقدام به بررسی ماده شیمیایی مورد نظر می‌نماید.

خدمات شرکت دکتر کمیکال در این زمینه عبارتند از:

  • ارائه فرمولاسیون
  • آنالیز آزمایشگاهی
  • تهیه آزمایشگاهی و نیمه صنعتی
  • تولید صنعتی

از دیگر خدمات دکتر کمیکال در این زمینه، ارائه مشاوره جهت تجهیز خطوط تولید مواد شیمیایی می‌باشد.

آنالیز مواد شیمیایی
ارزیابی و آنالیز مواد شیمیایی

ارزیابی مواد شیمیایی این امکان را فراهم می سازد تا دست اندرکاران مواد شیمیایی بتوانند مواد شیمیایی خود را راحت‌تر و سریع‌تر به بازار عرضه نمایند. داشتن اطلاعات کافی از استانداردها و کیفیت ماده شیمیایی و همچنین ارائه گواهینامه و برگه آنالیز جهت صحت اطلاعات ماده شیمیایی، باعث تسریع در بازاریابی مواد شیمیایی خواهد شد.

شرکت دکتر کمیکال با استفاده از متخصصان مجرب در زمینه تشخیص و آنالیز مواد شیمیایی، راهکارهای ارزیابی مواد شیمیایی را در اختیار واردکنندگان و فروشندگان مواد شیمیایی قرار می دهد.

خالص سازی صنعتی
تحقیق و مطالعه بر روی جداسازی و خالص سازی‌های صنعتی

خالص‌سازی صنعتی بخش بسیار مهمی از فرایندهای صنعتی محسوب می‌شود. خلوص مواد شیمیایی در صنعت به منظور کیفیت و اثرگذاری مواد شیمیایی امری ضروری است.

شرکت مواد شیمیایی دکتر کمیکال با ارائه روش‌های مناسب خالص‌سازی گامی مؤثر در جهت ارتقا کیفیت محصول نهایی برداشته است. فرایند خالص‌سازی در صنایع عصاره‌گیری و اسانس‌گیری نقش بسزایی دارد بطوری‌که انتخاب روش خالص‌سازی مؤثر باعث ارزش افزوده بیشتر ماده شیمیایی می‌شود.

دکتر کمیکال با استفاده از روش‌های جداسازی، فیلتراسیون معمولی و خلا و همچنین روش‌های خالص‌سازی شیمیایی، مواد شیمیایی با خلوص بالا را در اختیار صنعتگران قرار می‌دهد.

طراحی، تجهیز و نگهداری آزمایشگاه‌های شیمیایی و صنعتی

عدم اطلاع و تجربه کافی از طراحی، تجهیز و راه‌اندازی آزمایشگاه‌ها در صنایع مختلف هزینه‌های زیادی را بر شرکت‌ها تحمیل می‌کند. لذا آشنایی با استانداردها و انواع تجهیزات مربوط به هر صنعت مستلزم داشتن دانش فنی و تخصص کافی می‌باشد.

شرکت دکتر کمیکال با توجه به زمینه فعالیت صنایع مختلف اقدام به طراحی و تجهیز آزمایشگاه‌های توسعه و تحقیق می‌نماید. خدمات ما در این زمینه شامل راه‌اندازی آزمایشگاه‌های شیمی تجزیه و آنالیز مواد، واحدهای اسانس‌گیری و عصاره‌گیری، واحدهای خالص‌سازی، واحد تحقیق و توسعه دارویی و… می‌باشد.

در این راستا، دکتر کمیکال از مراحل آغازین شامل انتخاب طراحی و نوع تجهیزات موردنیاز تا راه اندازی تجهیزات و آموزش در کنار صنایع خواهد بود.

طراحی و نگهداری آزمایشگاه های شیمیایی و صنعتی

چشم انداز دکتر کمیکال

این گروه در نظر دارد با تأمین و بکارگیری بهینه مواد شیمیایی گامی مؤثر در جهت توسعه فرایندهای شیمیایی صنایع مختلف بردارد. شناسایی و آنالیز خطوط تولید، انتخاب مواد شیمیایی مناسب و بکارگیری مهندسی شده مواد شیمیایی از جمله اقدامات این گروه می‌باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به فروشگاه مواد شیمیایی دکتر کمیکال است.
Call Now Button