ایزوتیازولین چیست؟

CMITو MIT با استفاده از شکستن پیوندهای باکتری و پروتئین جلبک، میکروارگانیسم ها را از بین می برند. از این رو با اتصال به میکروارگانیسم ها می توانند رشد آنها را به سرعت و بصورت برگشت ناپذیر مهار کنند، در نتیجه منجر به مرگ سلول میکروبی می شوند. ایزوتیازولین باعث بازدارندگی و از بین بردن قارچ، باکتری ها، مخمرها، جلبک های باقیمانده می شود و عملکرد و سازگاری مناسب، پایداری بالا و کم مصرف است. می توان آن را با کلر و آنیون و کاتیون مخلوط کرد. در صورت استفاده از غلظت های زیاد، به طور قابل توجهی بر لجن بیولوژیکی تأثیر دارد.

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی ایزوتیازولین

کاربردهای ایزوتیازولین

ایزوتیازولین (CMIT/MIT) توان استریلیزه کردن با دامنه بالا و کارایی بالایی دارد. دارای سمیت کم و تجزیه پذیری خوبی است و به عنوان بایوساید غیر اکسید کننده شناخته می شود. ایزوتیازولین استفاده گسترده ای در زمینه روغن، تولید کاغذ، سموم دفع آفات، چرم، جوهر، لوازم آرایشی، رنگ، پلیمر مبتنی بر آب، مایعات برش فلز، چسب، رنگ، و صنعت مایع پارافین دارد. که برای ضدعفونی کننده صنعت و ضد خوردگی، پوشش ضد خوردگی، مواد شیمیایی معمول ضد خوردگی نیز استفاده می شود. ایزوتیازولین همچنین جهت برنامه های تصفیه آب در صنایع پتروشیمی، برق، تهویه مطبوع مرکزی و آب خنک کننده صنعتی برای استریله کردن و از بین بردن جلبک استفاده می شود.
مخلوط MIT و CMIT به عنوان مواد نگهدارنده در بسیاری از محصولات مصرفی از جمله محصولات بهداشتی، ضد عفونی کننده و عطرها و رایحه ها استفاده می شود. ایزوتیازولین همچنین در رنگ ها، لاک ها، چسب ها، تیمارهای سطح، پرکننده ها، بازدارنده های خوردگی، مصالح ساختمانی، مواد رنگ کننده، فوتو شیمیایی، تنظیم کننده های pH، جاذب ها، مواد فعال کننده سطح، روان کننده ها و مواد افزودنی مورد استفاده قرار می گیرند. مخلوط های MIT و CMIT نیز به عنوان بایوساید در سیستم های ذخیره سوخت و به عنوان ماده نگهدارنده در سوخت برای جلوگیری از هدر رفتن میکروبی مورد استفاده قرار می گیرند.
همچنين پتانسيل انتشار متیل ایزوتیازولین به فاضلاب در نتيجه استفاده از آنها به عنوان بایوساید صنعتي در سيستم هاي سرمايشي وجود دارد. آب خنک کننده تصفیه شده برای از بین بردن گرما در طیف وسیعی از فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. در برج های خنک کننده سیستم بسته، اغلب نیاز به خارج کردن بخشی از آب خنک کننده برای از بین بردن مواد جامد محلول و سایر ناخالصی ها وجود دارد. این حجم از مایع خارج شده “بلو دون” نامیده می شود و یک مسیر انتشار احتمالی برای بایوساید های ایزوتیازولین را تشکیل می دهد. از آب تصفیه شده برای شستشوی سیستم های هیدرولیک بسته استفاده می شود تا میکروب ها به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری منظم، از بین برود.

غلظت مورد استفاده ایزوتیازولین

پس از فرموله کردن، با توجه به شرایط سیستم، ایزوتیازولین را به طور مستقیم به آب چرخشی در صنعت را با استفاده از دوزهای مناسب با توجه به فصول، محیط و منبع آب مخلوط کنید.
به طور کلی محصول ۸۰-۲۰۰ ppm، به سیستم اضافه کنید، همچنین با توجه به شرایط و درجه مختلف میکروارگانیسم می توان دوزهای مختلف را جهت تأثیر انتخاب نمود.
غلظت های توصیه شده:
سیال برش فلزی: ۵۰-۱۰۰ ppm
ضدعفونی کردن و تنظیف: ۵۰-۱۰۰ ppm
عامل تنظیف صنعتی: ۵۰-۱۰۰ ppm

فروش ایزوتیازولین

خرید ایزوتیازولین - فروش بایوساید ایزوتیازولینون


گالن 60 کیلویی
فروش بایوساید مورد نیاز صنایع مختلف، جهت کسب اطلاعات بیشتر با دکتر کمیکال تماس بگیرید.

مکانیسم عملکرد ایزوتیازولین

بایوسایدهای ایزوتیازولین اثربخشی و عملکرد خوبی را برای کنترل میکروب ها در انواع کاربردهای تصفیه آب صنعتی اثبات کرده اند. درک مکانیسم عملکرد بایوسایدهای صنعتی در بهینه سازی استفاده از آنها و مبارزه با مقاومت در صورت مواجهه از اهمیت برخوردار است. ایزوتیازولین ها از مکانیسم دو مرحله ای استفاده می کنند که شامل مهار سریع رشد باکتری (دقیقه) و متابولیسم می شود، و به دنبال آن آسیب های غیرقابل برگشت سلول باکتری و در نتیجه از بین رفتن آن ها (ساعت ها) به وجود می آید. سلول ها با اختلال در مسیرهای متابولیکی مربوط به آنزیم های دهیدروژناز مهار می شوند. عملکردهای فیزیولوژیکی بحرانی به سرعت در میکروب ها از جمله رشد، تنفس (مصرف اکسیژن) و تولید انرژی (سنتز ATP) مهار می شوند. مرگ سلولی ناشی از تخریب تیول های پروتئینی و تولید رادیکالهای آزاد است. میزان کشتن میکروب ممکن است توسط افزودنی های مختلف از جمله سورفاکتانت ها افزایش یابد.
درک نحوه عملکرد بایوسایدهای صنعتی در بهینه سازی استفاده از آنها و مبارزه با مقاومت باکتریایی در صورت مواجهه دارای اهمیت است. اثرات ضد میکروبی بایوسایدهای ایزوتیازولین به طور گسترده ای برای CMIT تعریف شده است. این بایوسایدها به عنوان عوامل الکتروفیلی عمل می کنند و با آنزیم های مهم که مانع رشد و متابولیسم با مرگ سلولی می شوند، پس از چند ساعت اتصال و واکنش نشان می دهند. مکانیسم MIT کاملا مشخص نیست. اکسید کننده ها همچنین با سرعت سریع در کشتار، به عنوان الکتروفیل عمل می کنند، در حالیکه ، کوات ها و سایر عوامل فعال غشایی تمایل دارند تا مستقیماً روی غشای سلولی تأثیر بگذارند.
بایوسایدهای ایزوتیازولین به طور گسترده ای در انواع برنامه های تصفیه آب صنعتی برای کنترل رشد میکروبی و سوخت های زیستی استفاده می شود. پرمصرف ترین محصول دارای نسبت ۳: ۱ از ۵- کلرو-۲-متیل-۴-ایزوتیازولین-۳-اون (CMIT) و ۲-متیل-۴-ایزوتیازولین-۳-اون (MIT) است. CMIT / MIT دارای اثر طیف گسترده ای در مقابل باکتری ها ، جلبک ها و قارچ ها است.

مقالات مرتبط

نقش بایوساید در صنعت

نقش بایوساید در صنعت

,
نقش بایوساید در صنعت موضوع این مقاله است که به‌طور کامل قرار است آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا آخر با دکتر کمیکال همراه باشید. 02166568403 تماس بایوسایدهای مصرفی در صنعت پالپ بایوسایدها در صنعت پالپ و کاغذسازی (تامین مواد اولیه کاغذ سازی) …

ویژگی های عملکردی ایزوتیازولین 1.5%

,
خرید بایوساید ایزوتیازولین ایزوتیازولین % 1.5یک ترکیب فعال از کلرومتیل ایزوتیازولین/متیل ایزوتیازولین برای حفظ رنگ ها، پراکندگی بایندر و سایر محصولات فنی است. در طول سال های گذشته در اروپا افزایش قابل توجهی در استفاده از ایزوتیازولین ها به عنوان ی…
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]