کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در صنعت

آلومینیوم از دیرباز به عنوان یک ماده منعقد کننده اصلی برای شفاف سازی آب آشامیدنی و مصارف صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است. از دیرباز آلومینیوم به شکل سولفات آلومینیوم(آلوم) به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه هزینه ها و مشکلاتی در رابطه با کاربرد آلوم وجود دارد اما دلیل اصلی استفاده گسترده از آن، در دسترس بودن و نبود گزینه های کم هزینه تر بوده است. آلوم بسیار اسیدی است و می تواند pH را حتی در صورت استفاده از دوزهای طبیعی به طور چشمگیری کاهش دهد. در نتیجه نیاز به تزریق مواد شیمیایی دیگری همراه آلوم به سیستم (آهک یا سود سوز آور) برای جبران کاهش pH می باشد. استفاده ازآلوم همچنین باعث تولید مقادیر نسبتاً زیادی از لجن هیدروکسید آلومینیوم می شود. بنابراین، با نگاهی کلی به موارد ذکر شده، هزینه های استفاده از آلوم شامل موارد زیر خواهد بود:
• تنظیم pH قبل و بعد از استفاده از آلوم (با استفاده از آهک، سود سوزآور و …)
• تصفیه لجن (لخته سازی / آبگیری)
• دفع جامدات
افزایش هزینه های مربوط به مدیریت لجن، تنظیم pH و سایر تنظیمات دیگری که جهت دستیابی به کیفیت بالاتر آب مورد نیاز هستند، باعث ایجاد انگیزه برای دستیابی به منعقدکننده های مقرون به صرفه تر و کارآمد تر شده است.
برای این منظور، ترکیبات پلی آلومینیوم کلرید (PAC) با عملکردی بهتر از آلوم در نظر گرفته شد. نه تنها این هدف محقق شد بلکه این ترکیبات، نسبت به آلوم مقرون به صرفه تر هستند. PAC تأثیر کمتری بر pH دارد و بنابراین نیاز به تزریق مواد شیمیایی جهت تنظیم pH را به حداقل می رساند. همچنین این ترکیبات به طور متوسط، با استفاده از ۳۰-۶۰٪ کمتر آلومینیوم عملکرد بهتری دارند و این به معنای کاهش درصد مشابهی در میزان لجن تولید شده است.

موارد کاربرد پلی الومینیوم کلراید در صنعت عبارتند از:

• منعقد کننده برای آب های مختلف صنعتی و قابل شرب
• ماده نگهدارنده برای کارخانه کاغذ، به عنوان عامل اندازه
• عامل روشن کننده در شکر، داروسازی، لوازم آرایشی و غیره
• عامل آبگیری

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی پلی آلومینیم کلراید

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی پلی آلومینیم کلراید
Light Yellow Powder
Appearance
30%MinAl2O3
۷۵-۸۵%Basicity
کمتر از ۰٫۵%Insoluble
کمتر از ۰٫۰۱%N
کمتر از ۰٫۰۰۰۱As
کمتر از ۰٫۰۰۰۱Cr6+
3-5%pH

اطلاعات پایه پلی آلومینیم کلراید در جدول زیر مشاهده می شود:

اطلاعات پایه پلی آلومینیم کلراید
نام تجاریپک (PAC)
ماده تشکیل دهندهآلومینا (AL2O3)
نام شیمیاییپلی آلومینیم کلراید، آلومینیم پلی کلرید، آلومینیم کلروهیدرات
کاربردهاتصفیه آب و فاضلاب، کاغذسازی

از طریق لینک های زیر می توانید برگه آنالیز پلی آلومینیوم کلرید (PAC) را دانلود کنید:

لینک اول- برگه آنالیز پلی آلومینویم کلراید

لینک دوم- برگه آنالیز پلی آلومینویم کلراید

مزایای استفاده از پلی آلومینیم کلرید

نرخ رشد به کارگیری ترکیبات پلی آلومینیوم کلرید (PAC) بسیار چشمگیر بوده است. در بسیاری از مناطقی که پک برای یک بازه زمانی معقول به بازار عرضه شده است، جایگزین بیش از ۷۵٪ کل تقاضای آلوم شده است. تقریباً در همان زمان که پک ساخته شد، پلیمرهای آلی دیگری نیز به عنوان کمک منعقدکننده به صنعت تصفیه آب معرفی شدند. اگرچه این پلیمرها اساسا به اندازه منعقد کننده های اصلی مؤثر نیستند اما کاربرد آن در کنار آلومینیوم باعث بهبود عملکرد کلی می شود.
امروزه، با پیشرفت در این زمینه و با دستیابی به نسل سوم ترکیبات تصفیه آب، مزایای استفاده همزمان از PAC و منعقدکننده های آلی، روش های بهینه ای را در این صنعت به ارمغان آورده است. استفاده از ترکیبات پلی آلومینیم کلرید با بالاترین سطح عملکرد، هزینه های کلی فرآیند را از جمله هزینه های مربوط به کنترل pH و دفع لجن را تا حد زیادی کاهش می دهد. همچنین محصول پلی آلومینیم کلرید به ساده سازی فرایندها کمک می کند، زیرا نیاز به تزریق سایر مواد شیمیایی را از بین می برد.
به طور کلی مزایای استفاده از پلی آلومینیوم کلرید عبارتست از:
• اثر تصفیه کننده آن در آب های با دمای پایین، کدورت کم و بسیار آلوده به مواد آلی، بسیار بهتر از منعقدکننده های آلی دیگر است، علاوه بر این، هزینه تصفیه ۲۰ تا ۸۰ درصد کاهش می یابد.
• پلی آلومینیم کلرید می تواند به شکل گیری سریع لخته (خصوصاً در دمای پایین) منجر شود.
• دوز پلی آلومینیم کلرید نسبت به سایر فلوکولانت ها کوچکتر است، که برای بهبود کیفیت آب تصفیه شده بهتر است.
• پلی آلومینیم کلرید با طیف گسترده ای از آب ها در دماهای مختلف (در تابستان و زمستان) و در مناطق مختلف (در جنوب و شمال چین) سازگاری دارد.
• پلی آلومینیم کلرید می تواند با طیف وسیعی از مقدار pH= 5-9سازگار باشد و می تواند بعد از پردازش، مقدار pH و قلیائیت را کاهش دهد.

پک (PAC) نسل جدید منعقدکننده است که خصوصیات ویژه آن از عملکرد ماده اصلی تشکیل دهنده فعال آن یعنی پلی آلومینیوم کلرید ناشی می شود.ترکیبات پلی آلومینیوم کلرید (PAC) به صورت محلول در آب یا به صورت پودر عرضه می شود، که عملیات حمل و نقل، ذخیره سازی و کاربرد آن در دوز مورد نیاز را تسهیل می کند.

تولید پلی آلومینیوم کلراید ( PAC )

پلی آلومینیم کلرید، از طریق واکنش PAC 18٪ با سولفات آلومینیوم و دو نوع پایه مختلف تولید می شود. این واکنش در شرایط اتاق و بدون تشکیل باقیمانده جامد- برخلاف سایر فرآیندهای تجاری که نیاز به تصفیه دارند – انجام می شود. این محصول دارای پایداری مناسب جهت ذخیره سازی و دامنه pH2-3 می باشد..
محصول نهایی این فرآیند پلی آلومینیوم کلرو هیدروکسی سولفا، با قلیائیت قابل تنظیم بین ۶۸-۶۰ ، شامل یک پایه دوم به عنوان عامل توالی است. این عامل توالی ساز، به طور قابل توجهی ویژگی های پلیمر را بهبود می بخشد. از جمله آن می توان به افزایش سرعت انعقاد و لخته سازی، حتی در صورت کدورت کم و دمای پایین اشاره کرد. همچنین قابلیت ذخیره سازی محصول نهایی را افزایش می دهد.

پلیمر به طور کامل در آب تصفیه شده هیدرولیز می شود و باقیمانده آلومینیوم، کمتر از ۱۰۰ ppb با دوز ۲۰ ppm به جای می ماند، در حالیکه PAC 9-10٪ HB استاندارد تقریباً ppb200 یون آلومینیوم به جای می گذارد
در واحدهای تولید PAC 9HB ، میزان قلیائیت برای محصول خروجی از طریق سیستم کنترل نرم افزار تنظیم می شود. به این ترتیب، می توان فرآیند واحد تولید را بر اساس خصوصیات مختلف فیزیکی-شیمیایی مواد اولیه مورد استفاده در مخزن های مختلف اصلاح کرد، تا در نهایت میزان قلیائیت مورد نظر به دست بیاید.
خطوط تولید PAC 18٪ در مخزن با واکنش اچینگ دسته ای آلومینا با محلول آبی اسید هیدروکلریک انجام می شود. واکنش در یک راکتور شیشه ای مجهز به همزن داخلی صورت می گیرد. در حین واکنش دمای رآکتور کنترل می شود و در پایان واکنش محصول واکنش به مخزن نگهدارنده تخلیه می شود.
محصول تخلیه شده در همزن نگهداری می شود و آلومینایی که وارد واکنش نشده، با استفاده از عملیات فیلتراسیون از آن جدا می شود. محصول شفاف به داخل ظرف هایی انتقال می یابد تا محصول در شرایط استاندارد نگه داری شود. بدین منظور آب، اسید هیدروکلریک و یا سولفات آلومینیوم با توجه به مشخصات بازار هدف، می تواند با محصول مخلوط شود. پساب مایع، که عمدتا شامل آبهای اسیدی است ، در مخزن نگهدارنده جمع آوری می شوند تا پس از بازیافت مجددا وارد خط تولید شوند.

منعقدکننده پلی آلومینیوم کلراید و انواع آن

ترکیبات پک(PAC) در گرید های مختلف تولید می شود از جمله:

• PAC 18٪ :PAC مایع با قلیائیت متوسط ، حاوی %۰/۵ ± %۱۷/۵ Al2O3 ، مخصوص پساب و خنثی سازی. این ماده به عنوان کمک منعقد کننده اولیه برای هر فرآیند شفاف سازی / لخته سازی مربوط به تصفیه آب های سطحی یا زیرزمینی و پساب های شهری یا صنعتی استفاده می شود. PAC 18 با توجه به میزان بالای آلومینیوم منجر به مصرف دوز کمتری و در نتیجه کاهش حجم لجن و لزوم تنظیم pH می شود. همچنین باعث بهبود حذف جامدات و/یا فسفر نسبت به منعقد کننده های معمولی می شود.

• PAC 9٪ HB : PAC مایع با قلیائیت بالا، حاوی %۰/۵ ± %۹ Al2O3 ، مخصوص آب آشامیدنی.
PAC 9 نیز با توجه به میزان بالای آلومینیوم منجر به منجر به مصرف دوز کمتری و در نتیجه کاهش حجم لجن و لزوم تنظیم pH می شود. همچنین باعث بهبود حذف جامدات و/یا فسفر نسبت به منعقد کننده های معمولی می شود.

• PAC 30٪ : فرم پودری با قلیائیت متوسط، حاوی %۰/۵ ± %۳۰ Al2O3

PAC 9 HB با کارایی بالا برای آب آشامیدنی

برای به دست آوردن نتایج خوب در تصفیه آب آشامیدنی، که در آن باید از پلی الکترولیت ها به دلیل خاصیت جهش زایی صرف نظر کرد، از میزان کمتر آلومینیوم و با قلیائیت بالاPAC 9٪ -۱۰٪ Al2O3 استفاده می شود.
معمولاً ، PAC 9 ٪ -۱۰٪ Al2O3 با رقیق سازیPAC 18٪ Al2O3 در یک پایه مانند Na2CO3 جهت دستیابی به قلیائیت %۷۰-%۵۸ ، تولید می شود. این ترکیب و فرمولاسیون مشابه آن حدود ppb200 یون آلومینیوم در آب تصفیه شده آزاد می کنند که از پایداری محدودی برخوردار است.

کاربرد پلی آلومینیوم کلراید در کاغذسازی

پلی آلومینیوم کلرید مدت زیادی است که در تصفیه آب به عنوان منعقدکننده مورد استفاده قرار می گیرد. در سال های اخیر ، پلی آلومینیوم کلرید به طور فزاینده ای در صنعت تولید کاغذ نیز استفاده شده است. در اوایل دهه 80 ، در اروپا کاربرد پلی آلومینیوم کلرید (PAC) در سیستم خنثی سازی توسعه یافت و آلومینیوم کلرید پلیمریزه شده جایگزین سولفات آلومینیوم شد.

پلی آلومینیوم کلرید در صنعت کاغذسازی و در تصفیه و آب فاضلاب (حاصل از فرآیند تولیدکاغذ) به عنوان عامل خنثی سازی و همچنین عامل آبگیری و نگهداری الیاف مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این در کنترل زباله های آنیونی و حذف ناخالصی ها کاربرد دارد.

پلی آلومینیوم کلراید به عنوان عامل آهاردهی روزین در شرایط خنثی

به دلیل کمبود منابع در سراسر جهان ، مواد اولیه کاغذسازی بیش از پیش ارزشمند می شوند. پرکننده ارزان قیمت کلسیم کربنات CaCO3 تا آنجا که ممکن است به جای الیاف به کار می رود. اروپا در اواسط دهه 80 پیشگام استفاده از فناوری آهاردهی روزین جهت تولید کاغذ خنثی بوده است. در فرایند تولید CaCO3 می تواند به عنوان پرکننده مورد استفاده قرار گیرد ، و البته عامل کلیدی موفقیت این فرآیند استفاده از پلی آلومینیوم کلرید به جای آلوم به عنوان عامل آهاردهی است.

پلیمریزاسیون آلومینیوم کلرید در محدوده خنثی یا قلیایی صورت می گیرد. در حالی که استفاده از آلوم Al2 (SO4) 3  در شرایط قلیایی و خنثی باعث تشکیل رسوب Al (OH) 3 می شود.  در واقع پلی آلومینیوم کلراید منبع جدیدی برای یون های آلومینیوم در فرآیند کاغذسازی خنثی است که در محدوده 7/5 pH  انجام می شود.

بعد از اروپا ، کارخانجات کاغذسازی در آمریکای شمالی و بسیاری از مناطق دیگر این فناوری را به کار گرفتند و کاغذسازی اسیدی را به کاغذسازی خنثی تبدیل کردند. آهاردهی خنثی نه تنها با استفاده از این روش هزینه تولید را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد ، بلکه استفاده از مواد لاستیکی سنتزی مانند (AKD) را محدود می کند. البته با توجه به پایداری پلیمر آلومینیوم کلرید به عنوان ترکیبی معدنی،استفاده از این فرآیند ، همچنان با مشکلاتی همراه است و نیازمند تحقیقات گسترده جهت بهبود و توسعه آن است.

پلی آلومینیوم کلراید به عنوان کمک نگهدارنده و کمک آبگیرنده

شیمی پایانه تر (Wet end chemistry) عبارتست از مطالعه سطح و کلوئید شیمیایی اجزای مختلف، و فعل و انفعالات الیاف و مواد افزودنی، در فرآیند آبگیری و شکل گیری. در ده سال گذشته ، روند اصلی توسعه شیمی پایانه تر در زمینه تبدیل کاغذسازی اسیدی به کاغذسازی قلیایی بوده است. در صنایع کاغذسازی چین با استفاده از مواد اولیه الیاف غیر چوبی ، به منظور بهبود مقاومت کاغذ و همچنین رفع مشکل آبگیری در این فرآیند تحقیقات گسترده ای در زمینه مواد افزودنی مختلف و توسعه روش های شیمی پایانه تر در شرایط قلیایی، انجام شده است. کاربرد پلی الومینویم کلراید در این صنعت باعث افزایش کیفیت کاغذ تولید شده و کاهش نیاز به الیاف طبیعی می شود.

منظور از نگهداری (retention ) میزان ماندگاری الیاف، خرده الیاف و مواد پرکننده و افزودنی ها روی وایر در حین تشکیل ورقه و در طی فرآِند آبگیری می باشد. در حال حاضر ،تئوری های مختلفی در این زمینه وجود دارد. عمدتا این فرآیند هم شامل مکانیسم مکانیکی و هم شامل انعقاد کلوئیدی می شود. نگهداری مکانیکی شامل تشکیل تدریجی پیوند مکانیکی بین ذرات کاغذ است ، این مکانیسم مشابه اثر فیلتراسیون است ، به طوریکه تنها بخش بلندتر الیاف در الیاف کاغذ باقی می ماند. در حال حاضر ، تحقیقات زیادی در مورد مکانیسم نگهدارنده الیاف و پرکننده متمرکز شده است ، این مطالعات در صدد آن هستند تا با ارائه مدل ها و نظریات مختلف، روش هایی جهت بهبود این فرآیند بیابند. اثر لخته سازی کلوئیدی شامل انعقاد و لخته سازی می شود. انعقاد (coagulation) عبارتست از بکارگیری نمک های با وزن مولکولی پایین و یا معدنی جهت تراکم چگالی و ایجاد تعلیق کلوئیدی و در نهایت از بین رفتن پایداری و ایجاد اثر لخته سازی (flocculation). لخته سازی عبارتست از تشکیل پلیمر کلوئیدی بلند زنجیر که به هم متصل شده اند. کاربرد ترکیبات پلی آلومینیوم کلرید در فرآیند نگهداری باعث بهبود تشکیل ورقه های کاغذ و افزای شکیفیت محصول نهایی می گردد.

فرآیند کم آبی مواد کاغذی به طور مستقیم بر کیفیت نهایی کاغذ و عملکرد دستگاه تأثیر می گذارد و با بهبود فرآیند فیلتر آب می توان بهره وری ، کیفیت تشکیل ورق و میزان مصرف انرژی بهینه خواهد شد. بنابراین بهبود آبگیری فرآیند کاغذسازی یکی از موضوعات مهم تحقیقات در زمینه شیمی پایانه تر کاغذسازی است.  به طور کلی ، تقریباً همه عوامل نگهدارنده و  عوامل خنثی سازی در بهبود فرآیند آبگیری نقش دارند که از جمله این ترکیبات می توان به  سولفات آلومینیوم ، پلی آلومینیوم کلرید ، نشاسته ، پلی الکترولیت آنیونی و سیستم نگهداری میکرو ذرات اشاره کرد.

کاربرد پلی آلومینیوم کلرید در تصفیه آب و فاضلاب

تعدادی از منعقد کننده های مبتنی بر آلومینیوم برای برنامه های تصفیه آب استفاده می شوند.
این ترکیبات فرمول کلی (Aln (OH)m Cl (3n-m))x را دارند و از ساختار پلیمری کاملاً محلول در آب تشکیل شده اند. طول زنجیره پلیمریزاسیون، وزن مولکولی و تعداد بارهای یونی با درجه پلیمریزاسیون تعیین می شود. در هیدرولیز، گونه های مختلف تک و کاتیون پلیمری مهمی با ساختار +۷ Al13O4 (OH) 24 تشکیل می شوند. گونه کمتر غالب ساختار Al8 (OH) 20 +4 است.
این منعقد کننده های پلیمریزه شده شامل موارد زیر هستند:
– پلی آلومینیوم کلرید (PACl, n=2, m=3)
– آلومینیوم کلرو هیدرات (ACH, n=2, m=5)
– پلی آلومینیوم کلرو هیدرات (PACH): مشابه به ACH

در عمل، تفاوت چندانی بین عملکرد آلومینیم کلرو هیدرات و پلی آلومینیم کلرید در تصفیه آب وجود ندارد، در صورتیکه آلومینیم کلرو هیدرات، هیدراته است.
خاصیت مهم منعقدکننده های پلی آلومینیوم بازی بودن آنهاست. این نسبت یون های هیدروکسیل به آلومینیوم در کمپلکس هیدراته است و به طور کلی هرچه بازی تر باشد، مصرف قلیایی در فرآیند تصفیه کمتر می شود.
منعقد کننده های پلی آلومینیوم به طور کلی قلیایی کمتری نسبت به آلوم مصرف می کنند. آنها در مقایسه با آلوم در دامنه pH وسیع تری مؤثر هستند و تجربه نشان می دهد که پلی آلومینیم کلرید به طرز رضایت بخش در محدوده pH از ۵٫۰ تا ۸٫۰ کار می کند. از دیگر مزایای مهم استفاده از منعقد کننده های پلی آلومینیوم در فرآیندهای تصفیه آب، کاهش غلظت سولفات اضافه شده به آب تصفیه شده است. این به طور مستقیم بر میزان SO4 در فاضلاب خانگی تأثیر می گذارد.
از دیگر مزایای منعقد کننده پلی آلومینیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مقدار آلومینیوم باقیمانده در آب تصفیه شده کم است ، به طور معمول ۰٫۰۱-۰٫۰۵ میلی گرم در لیتر.
• پلی آلومینیم کلرید و آلومینیم کلرو هیدرات در آب با دمای کم، بسیار خوب کار می کنند. در صورتیکه در دماهای پایین ذرات آلوم به یکدیگر می چسبند و فلاک تشکیل می دهند. در حالی که لخته های تشکیل شده از منعقد کننده های پلی آلومینیوم تمایل دارند به طور مساوی در دمای کم و در دمای معمولی آب مستقر شوند.
• استفاده از پلی آلومینیم کلراید لجن کمتری را در مقایسه با آلوم در دوز معادل، ایجاد می کند.

• دوزهای پایین تری از پلی آلومینیم کلراید برای دادن نتایج معادل آلوم، مورد نیاز است. به عنوان مثال، دوز ۱۲ میلی گرم در لیتر پلی آلومینیم کلراید (۱۰۰٪) برای تصفیه آب رنگی کم کدورت نسبت به عملکرد مشابه به دست آمده هنگام استفاده از دوز آلوم ۵۵ میلی گرم در لیتر مورد نیاز بود.
• افزایش کلرید در آب تصفیه شده بسیار کمتر از افزایش سولفات از آلوم است و در نتیجه افزایش کلی در TDS آب تصفیه شده کاهش می یابد.
منعقد کننده های پلی آلومینیوم به طور معمول دو برابر قیمت مایع آلوم هستند به ازای هر کیلوگرم آلومینیوم. با این حال، دوزهای پایین تر از منعقد کننده و دوزهای کم باز، قبل و بعد ازتصفیه آب می توانند استفاده از پلی آلومینیم ها را اقتصادی کنند. محلول پلی آلومینیوم کلرید (۱۰٪ Al2O3) برای نگهداری در دمای کمتر از ۵۰ درجه سانتیگراد برای ۴ تا ۵ ماه پایدار است و برای استفاده زیاد و دوز فله بسیار ایده آل است.

فروش پک فاضلابی

پلی آلومینیم کلراید (پک فاضلابی) Poly Alumminium chloride


کیسه 25 کیلویی
فروش پلی آلومینیم کلراید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با دکتر کمیکال تماس بگیرید.

سایر کاربردهای پلی آلومینیوم کلرید

با تبدیل تدریجی فرآیند کاغذسازی اسیدی به قلیایی، افزایش  کاشت بذر به تدریج از محدوده اسیدی ، قلیایی به نوبه خود ، افزایش خروجی آب سفید ، خمیر کاغذ تشکیل شده، افزایش حجم تولید و ناخالصی های آنیونی، رفته رفته به مشکلات اساسی تبدیل شدند که در دراز مدت می توانست هم باعث تخریب دستگاه کاغذسازی شود و هم کیفیت کاغذ نهایی را کاهش دهد.  تجربه ثابت کرده است که پلی آلومینیوم کلرید با بار کاتیونی بالا، ترکیب مناسبی جهت حذف ناخالصی ها است. این ترکیب می تواند با ناخالصی های آنیونی ترکیب شده ، و از این طریق نه تنها تأثیر تداخل ناخالصی های آنیونی در خمیر کاغذ را کنترل کند بلکه باعث بهبود آبگیری آن شود.

همچنین ، پلیمریزاسیون آلومینیوم کلرید به راحتی در سطح فیبر قابل جذب است ، همچنین می تواند با بار منفی پرکننده ها جذب شود و باعث می شود که آنها بیشتر در صفحات باقی بمانند. هم افزایی با سایر پلیمرهای آلی می تواند به طور موثری میزان نگهداری مواد و عملکرد فیلتر آب دوغاب را بهبود بخشد.

علاوه بر این ، پلی آلومینیوم کلراید (PAC) همچنین می تواند با مکانیسمی مشابه حذف ناخالصی های آنیونی، لایه رزین را به طور مؤثر کنترل کند. در مقایسه با Al2 (SO4) 3 ، پلی آلومینیوم کلرید می تواند رزین را به طور مؤثر روی الیاف ثابت کند ، همچنین استفاده از پلی آلومینیوم کلراید (PAC) می تواند رسوب مواد غیر محلول مانند BaSO4  را تا حد زیادی کاهش دهد.

پلی آلومینیوم کلرید به یکی از “دستیاران” ضروری برای فعالان محیط زیست و تولید کاغذ در اروپا و آمریکای شمالی و سایر مناطق تبدیل شده است ، و عملکرد آن بیشتر در زمینه تصفیه آب و هر جنبه دیگری از شیمی پایانه تر کاغذسازی است. بنابراین ، تنها بر اساس تحقیقات عمیق و گسترده ، و بر اساس تجزیه و تحلیل محصولات پلیمری آلومینیوم کلرید می توان برای عملکرد های متفاوت این محصول و بهینه سازی شرایط استفاده از آن در محیط های مختلف ، انتخاب معقولی داشت و به بهترین شکل ممکن از این منبع جدید آلومینیوم بهره برد.

مقالات مرتبط