ویژگی های عملکردی ایزوتیازولین 1.5%

,

خرید بایوساید ایزوتیازولین

ایزوتیازولین % 1.5یک ترکیب فعال از کلرومتیل ایزوتیازولین/متیل ایزوتیازولین برای حفظ رنگ ها، پراکندگی بایندر و سایر محصولات فنی است. در طول سال های گذشته در اروپا افزایش قابل توجهی در استفاده از ایزوتیازولین ها به عنوان یک بایوساید در صنعت (روغن های برش، سیستم های خنک کننده آب، آسیاب های کاغذ، برخی از چسب ها و چسب ها، امولسیون های لاتکس، رنگ های آب و نمونه های شیر) صورت گرفته است. همچنین در لوازم آرایشی (کرم ها یا شامپوها) و محصولات بهداشتی مانند دستمال توالت یا کاغذهای مرطوب.

اسپکت ایزوتیازولین % 1.5

موارد شاخصه ها
ظاهر مایع زرد کم رنگ تا سبز
ماده اکتیو          1.5٪ کلرومتیل ایزوتیازولین / متیل ایزوتیازولین
بو ضعیف
pH 2-5
چگالی ویژه (گرم بر میلی لیتر) در 25 درجه سانتیگراد 1,029 ±0.01

کاربرد و فعالیت ایزوتیازولین 1.5%

ایزوتیازولین 1.5% حالت مرطوب با زمینه کاربرد بسیار گسترده ای مانند رنگ ها، گچ ها، چسب ها، جوهرها، چسباننده های پراکندگی و امولسیونی و به طور کلی محصولات فنی آبی است. می توان از ایزوتیازولین % 1.5 به تنهایی یا در ترکیب با سایر مواد فعال مانند متیل ایزوتیازولین (10MIT-) یا اهداکنندگان فرمالدئید استفاده کرد.

ایزوتیازولین 1.5% یک لجن کش به اثبات رسیده در تولید کاغذ است.  ایزوتیازولین % 1.5 نه فرمالدئید دارد و نه مواد کاتیونی یا فنلی. بنابراین، به ویژه برای استفاده در محصولاتی که با این مواد سازگار نیستند مناسب است.

 • ایزوتیازولین 1.5% به عنوان یک باکتری کش با طیف وسیع و طولانی مدت برای از بین بردن بسیاری از باکتری ها، قارچ ها و مخمرها، مقدار مصرف آن کم است.
 • مناسب برای استفاده در محیط از مقدار pH در محدوده 2 تا 9. بدون نمک دو ظرفیتی، بدون امولسیون اتصال متقابل.
 • قابل اختلاط با آب; می توان در هر مرحله تولید اضافه کرد.
 • استفاده آسان
 • دارای سمیت کم و غلظت مناسب استفاده است که به طور کامل هیچ ضرری نخواهد داشت.
 • عدم ایجاد پسماند پس از تخلیه، و عدم تجمع آلودگی در محیط زیست.
 • قابل احتراق و حمل و نقل و استفاده آسان نیست.
 • سازگاری خوب با انواع امولسیفایرها، سورفکتانت ها و عوامل حاوی پروتئین.
 • فاقد فرمالدئید و VOC

دوز ایزوتیازولین 1.5%

تعداد محصولات فنی نگهداری شده با ایزوتیازولین 1.5 درصد به طور پیوسته در حال افزایش است و همیشه نمی توان مناسب بودن آن را پیش بینی کرد. استفاده بهینه از ایزوتیازولین 1.5 درصد باید توسط یک آزمایش اولیه ایجاد شود. در موارد بحرانی، پیش رقیق کردن با آب اغلب مفید است. میزان بهینه دوز بستگی به درجه آلودگی و حساسیت محصولی که باید حفظ شود دارد.

گاهی اوقات، درجه آلودگی نوسانات فصلی را نشان می دهد، به طوری که تعیین دوره ای تعداد میکروب ها می تواند به انتخاب میزان دوز بهینه ایزوتیازولین 1.5% کمک کند. بنابراین، محدوده غلظت های ذکر شده در زیر باید فقط به عنوان دستورالعمل های کلی در نظر گرفته شود:

بایندرها                0.05- 0.3 %

سایر محصولات        0,05- 0,15%

استفاده و هشدارها در استفاده از ایزوتیازولین

 • در برنامه های تصفیه آب، محلول را با مقدار 50 تا 100 پی پی ام به مدت یک یا دو بار در هفته بسته به تکثیر میکروارگانیسم هایی مانند باکتری ها و جلبک ها اعمال کنید. غلظت استفاده در رنگ ها یا پوشش ها 0.05 ~ 0.4٪ است.
 • از تماس مستقیم چشم با ایزوتیازولین برای مدت طولانی خودداری کنید. پس از تماس، چشم ها را بدون معطلی با آب بشویید. تماس طولانی مدت با پوست مجاز نیست.
 • هر گونه تماس با فلزات قابل احیا در هنگام نگهداری ممنوع است، به عنوان مثال آهن و آلومینیوم، تا از تجزیه جلوگیری شود.
 • به دلیل پایداری ضعیف برای استفاده در محیط قلیایی با pH>9 مناسب نیست. هر ترکیبی از این ماده شیمیایی با مواد شیمیایی بسیار نوکلئوفیل مانند 2- Sو R-NH2 منجر به افت کیفیت یا حتی خرابی کامل محصول می شود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *