مونو اتانول آمین

مونو اتانول آمین گروهی از الکل‌های آمینه هستند که ترکیبی شیمیایی آلی محسوب می‌شوند. ساختار مولکولی آن نیز HOCH2CH2NH2 است. در ادامه این مقاله حتماً دکتر کمیکال را همراهی کنید.

شرکت دکتر کمیکال تأمین‌کننده مواد شیمیایی موردنیاز صنایع مختلف است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید. همین حالا با ما ارتباط برقرار کند…

 

02166568403

 

مونو اتانول آمین یک اتانول امین کوچک ساده با یک آمین اولیه و یک گروه الکل است. این نوع الکل یک مایع بی‌رنگ با بوی خفیف آمونیاک است. به‌طور عمده در مرطوب کردن گاز طبیعی و گاز زغال‌سنگ، و به‌عنوان صابون یا آمید در مواد شوینده سنگین مورداستفاده قرار می‌گیرد. از مونواتانول آمین نیز در تولید اتیلن آمین‌ها استفاده می‌شود. همچنین کاربردهای اولیه این باز برای مواد اولیه در تولید امولسیفایر، جلا دادن، داروسازی، مهارکننده‌های خوردگی و واسطه‌های شیمیایی است.

خرید مواد اولیه داروسازی از دکتر کمیکال با بهترین کیفیت

مونو اتانول آمین از واکنش بین آمونیاک و اتیلن اکسید تولید می‌شود. همچنین، در دمای اتاق دارای نوسانات کمی است و بوی آمونیومی دارد و بسته به دما و درجه خلوص می‌تواند به‌صورت جامد یا مایع ظاهر شود.

درباره انواع آمین ها بیشتر بخوانید.

ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی مونواتانول آمین

ویژگی های مونواتانول آمین

ویژگی های مونواتانول آمین

کاربرد مونو اتانول آمین در شوینده‌ ها

مونو اتانول آمین، به‌عنوان جزئی در مواد شوینده فرمولاسیون مواد شوینده و ماشین ظرف‌شویی، مواد شوینده، شوینده‌های چندمنظوره و مواد ضدعفونی‌کننده توصیه می‌شود. همچنین می‌تواند به‌عنوان ماده خنثی‌کننده در فرمولاسیون شامپوهای شستشوی ماشین، مواد ضد گریس به‌طورکلی، دستگاه‌های پاک‌کننده موم و به‌عنوان بازدارنده‌های خوردگی استفاده شود.

کاربرد اتانول آمین‌ در تصفیه گاز

از اتانول آمین‌ها می‌توان برای تصفیه گاز طبیعی و گاز باقیمانده نفتی در جذب دی‌اکسیدکربن استفاده کرد. در سیستم‌های گازی حاوی دی‌اکسیدکربن، این نوع اتانول می‌تواند به‌عنوان یک جاذب انتخابی مورداستفاده قرار گیرد و نقش مهمی در تولید آمونیاک، دی‌اکسیدکربن مایع و یخ خشک دارد.

 

کاربرد مونو اتانول آمین

کاربرد مونو اتانول آمین

کاربرد مونو اتانول امین در کشاورزی

به‌عنوان عامل خنثی‌کننده برای امولسیفایرهای آنیونی استفاده می‌شود.

کاربردهای دیگر مونو اتانول آمین

اتانول آمین به دلیل واکنش با اسیدهای چرب یا روغن نارگیل به‌عنوان واسطه سنتز برای تولید آلکانول آمیدهای مربوطه توصیه می‌شود. به‌عنوان یک نتیجه از خواص آن، این محصول در بخش‌های مختلف صنعتی از جمله مواد شوینده (خرید مواد شیمیایی شوینده)، روغن‌های روان‌کننده، محصولات بهداشتی، شناوری مواد معدنی و غیره قابل‌استفاده است.

این نوع از الکل‌های آمینه همچنین می‌توانند در فرمولاسیون محصولات دارویی مورداستفاده قرار گیرند و به‌عنوان مواد پراکنده‌سازی برای چسب‌ها، لثه‌ها، لاتکس، مهارکننده‌های خوردگی، کنترل‌کننده‌های PH، واسطه‌های سنتز، لاک، رنگ، موم و مواد مرطوب‌کننده، پولیش، عوامل پلیمریزاسیون و کاتالیزور برای رزین‌های پلی‌اورتان نیز کارایی دارند.

[کل: 1 میانگین: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *