مونو اتانول آمین و کاربرد آن در صنعت

مونو اتانول آمین یک اتانول امین کوچک ساده با یک آمین اولیه و یک گروه الکل است. مونو اتانول آمین یک مایع بی رنگ با بوی خفیف آمونیاک است. به طور عمده در مرطوب کردن گاز طبیعی و گاز ذغال سنگ، و به عنوان صابون یا آمید در مواد شوینده سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. از مونو اتانول آمین نیز در تولید اتیلن آمین ها استفاده می شود. همچنین کاربردهای اولیه این باز برای مواد اولیه در تولید امولسیفایر، جلا دادن، داروسازی، مهارکننده های خوردگی و واسطه های شیمیایی است.

مونو اتانول آمین از واکنش بین آمونیاک و اتیلن اکسید تولید می شود. مونو اتانول آمین، در دمای اتاق دارای نوسانات کمی است و  بوی آمونیومی دارد و بسته به دما و درجه خلوص می تواند به صورت جامد یا مایع ظاهر شود.

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مونو اتانول آمین

کاربرد مونو اتانول آمین در شوینده ها

مونو اتانول آمین، به عنوان جزئی در مواد شوینده فرمولاسیون مواد شوینده و ماشین ظرفشویی ، مواد شوینده ، شوینده های چند منظوره و مواد ضد عفونی کننده توصیه می شود. مونو اتانول آمین همچنین می تواند به عنوان ماده خنثی کننده در فرمولاسیون شامپوهای شستشوی ماشین، مواد ضد گریس به طور کلی، دستگاه های پاک کننده موم و به عنوان بازدارنده های خوردگی استفاده شود.

فروش مواد شیمیایی

شرکت دکتر کمیکال تامین کننده مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع مختلف می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.

اکنون تماس بگیرید

کاربرد مونو اتانول آمین در کشاورزی

مونو اتانول آمین، به عنوان عامل خنثی کننده برای امولسیفایرهای آنیونی استفاده می شود.

کاربرد مونو اتانول آمین در تصفیه گاز

از اتانول آمین ها می توان برای تصفیه گاز طبیعی و گاز باقیمانده نفتی در جذب دی اکسید کربن استفاده کرد. در سیستم های گازی حاوی دی اکسید کربن ، مونو اتانول آمین می تواند به عنوان یک جاذب انتخابی مورد استفاده قرار گیرد و نقش مهمی در تولید آمونیاک، دی اکسید کربن مایع و یخ خشک دارد.

کاربردهای دیگر مونو اتانول آمین

مونو اتانول آمین به دلیل واکنش با اسیدهای چرب یا روغن نارگیل به عنوان واسطه سنتز برای تولید آلکانول آمیدهای مربوطه توصیه می شود. به عنوان یک نتیجه از خواص آن، این محصول در بخش های مختلف صنعتی از جمله مواد شوینده، روغن های روان کننده، محصولات بهداشتی، شناوری مواد معدنی و غیره قابل استفاده است.

اتانول آمین ها همچنین می توانند در فرمولاسیون محصولات دارویی مورد استفاده قرار گیرند و به عنوان مواد پراکنده ساز برای چسب ها، لثه ها، لاتکس، مهار کننده های خوردگی، کنترل کننده های pH، واسطه های سنتز، لاک، رنگ، موم و مواد مرطوب کننده، پولیش، عوامل پلیمریزاسیون و کاتالیزور برای رزین های پلی اورتان نیز کارایی دارند.

مقالات مرتبط

آمین ها در شیمی

آمین چیست – انواع آمین ها

آمین چیست؟ آمین به طور کلی یک گروه عاملی با یک اتم نیتروژن دارای یک جفت تنها است. در ادامه به شرح کامل انواع آمین ها می‌پردازیم... برای فروش مواد شیمیایی صنعتی و استعلام قیمت نیز می‌توانید از طریق شماره زیر با کارشناسان بخش فروش دکتر کمیکال …
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]