قرص تصفیه آب برای ضدعفونی (قیمت و خرید)

,
قرص کلر چیست

قرص کلر یک ضدعفونی‌کننده آب است که به طور گسترده استفاده می‌شود و بیشتر ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در آب را از بین می‌برد. در ادامه ما را همراهی کنید تا درباره این قرص ضد عفونی کننده اطلاعات بیشتری کسب کنید…

برای خرید و فروش مواد شیمیایی در صنایع متعدد و خرید قرص کلر می‌توانید با شماره 02166568403 با کارشناسان بخش فروش دکتر کمیکال در ارتباط باشید.

قرص کلر چیست؟

این نوع ضد عفونی کننده می‌تواند تا 50000 لیتر آب را تصفیه می‌کند. همچنین برای تصفیه آب آشامیدنی، می‌توان از قرص‌های کلر برای ضدعفونی آب برای تمیز کردن و شستن میوه‌ها و سبزیجات استفاده کرد.

کلرزنی آب یکی از روش‌های ضدعفونی‌کننده و تصفیه آب مورد پذیرش جهانی است که آن را قابل شرب می‌کند. برای تصفیه ارزان، اقتصادی و به موقع آب آشامیدنی، تحت طرح‌های مختلف تامین آب محافظت شده در مناطق روستایی، قرص‌های کلر بسیار کارآمد هستند. استفاده از قرص کلر ساده‌ترین روش ضد عفونی و تصفیه آب است.

فروش مواد شیمیایی ضدعفونی کننده

این قرص در برابر انواع مختلفی از میکروب‌ها که باعث بیماری‌های آب مانند تیفوئید، اسهال، وبا، هپاتیت و بسیاری دیگر می‌شوند، موثر است. همچنین در از بین بردن شیوع بیماری‌های منتقله از طریق آب اعتبار جهانی دارد. اخیراً مجله لایف از قرص کلر به عنوان “پیشرفت چشمگیر بهداشت عمومی هزاره” نام برده است.

ثابت شده است که این قرص یک مانع سخت بین سلامت شما و عوامل بیماری‌زای ناشی از آب هستند. این قرص ضدعفونی‌کننده با از بین بردن میکروارگانیسم‌ها در طی تصفیه آب باعث افزایش کیفیت آب شده و به عنوان ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود. قرص‌های کلر علاوه بر واکنش در برابر میکروب‌ها، به دلیل واکنش‌پذیری بالایی که دارند، امکان غیرفعال‌سازی آنزیم‌ها را نیز دارند. اما بر آنزیم‌های سیتوپلاسمی تاثیری ندارد و از این رو آب حتی برای مصرف نیز ایمن است.

مشخصات بسته

هر بسته قرص کلر شامل 5 عدد قرص 200 گرمی است که دو نوع آنزیم دار و بدون آنزیم آن در بازار موجود است.

عملکرد قرص کلر

عملکرد قرص کلر

قرص کلر به سرعت در آب حل می‌شود و برای بهترین نتیجه اجازه دهید 30 دقیق در آب حل شود. بدلیل ظرفیت بالایش جهت تخریب دیواره سلول باکتری باعث ازبین رفتن میکروب‌های آب می‌شود. مکانیسم عملکردی آن در برابر ویروس‌های آب دوست، باکتری‌ها، قارچ‌ها و پروتوزوان‌ها جوابگوست.

آیا آب تصفیه شده با قرص کلر برای مصرف بی خطر است؟

این نوع قرص ضدعفونی‌کننده ممکن است در برابر باکتری‌های بیماری‌زا به شدت عمل کند، اما در بدن ما خنثی می‌شود. همچنین غلظت کلر در قرص کلر برای از بین بردن پاتوژن‌ها کافی است و باعث آسیب جدی در انسان نمی‌شود.

تنوع قرص ضد عفونی کننده کلر

قرص‌های کلر به اشکال قابل حمل مانند استوانه یا حتی شیشه‌های کوچک در دسترس هستند. این گزینه‌ها به کاربران امکان استفاده آسان برای سایر نیازها مانند مسافرت یا تعطیلات را می‌دهند. از این رو، هنگام پیاده روی یا کمپینگ می‌توان آن‌ها را به راحتی حمل کرد.

فواید استفاده از قرص کلر

فواید استفاده از قرص کلر

فواید قرص کلر

 1. قرص کلر به کلرامین تبدیل می‌شود که هیچ پسماند مضر ایجاد نمی‌کند
 2. موثر در برابر همه عوامل بیماری‌زای شناخته شده است
 3. برای نگهداری و حمل و نقل آسانی دارد
 4. اثر بایوساید عالی دارد
 5. واکنش‌پذیری بالایی دارد
 6. ضدعفونی‌کننده‌ای ارزان قیمت است
 7. برای استفاده بسیار آسان است
 8. به عنوان عامل زیست‌کش شناخته می‌شود
 9. قابلیت نگهداری برای طولانی مدت را دارد
 10. در برابر طیف گسترده‌ای از عوامل بیماری زا موثر است
 11. بدون باقیمانده مضر است
 12. قرص‌های کلر با دوزهای دقیق در دسترس هستند، اما هنوز افرادی که به کلر حساسیت دارند و زنان باردار باید از مصرف آن‌ها خودداری کنند.
 13. امروزه مردم با این نوع قرص و معجزاتی که در از بین بردن عوامل بیماری‌زا باعث بیماری‌های منتقله از آب انجام می‌دهند، غریبه نیستند. اکنون تصفیه آب با با این قرص از هر زمان دیگری آسا‌ن‌تر است، زیرا شما به راحتی میتوا‌نید قرص‌های کلر ساخته شده مخصوص این منظور را خریداری کنید.

مقدار مصرف قرص کلر

شما می‌توانید به جای خرید مقادیر زیاد کلر، قرص‌هایی خریداری کنید که برای راحتی برای شما قابل اندازه‌گیری باشند. خرید قرص کلر اطمینان حاصل می‌کند که کلر زیادی در آب ندارید، زیرا مقدار بیش از حد مواد شیمیایی می‌تواند برای بدن مضر باشد. قرص‌های کلر معمولاً متناسب با مقدار آبی که باید ضدعفونی شود، در اندازه‌های مختلفی وجود دارند. به طور کلی 1 میلی‌گرم قرص برای 1 لیتر آب کافی است.

کلرزنی آب مفهومی برای تصفیه آب است که طی سال‌های گذشته بی بدیل بوده است. قرص‌های کلر ارزان بوده و استفاده آسان، با عملکرد سریع و اطمینان از آب آشامیدنی دارند.

فروش مواد شیمیایی تصفیه آب

کاربردهای قرص کلر

کاربردهای قرص کلر

کاربرد قرص کلر

از جمله موارد استفاده از قرص کلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تصفیه آب آشامیدنی
 2. ضدعفونی بیمارستان
 3. ضدعفونی شیشه شیر کودک
 4. نظافت حیاط خانه
 5. در غذا و پذیرایی
 6. در ضدعفونی میوه و سبزیجات
 7. مرغداری
 8. ضدعفونی استخرهای شنا
 9. برای استفاده در مسافرت
 10. در صنایع کاغذ یا نساجی به دلیل خاصیت سفیدکنندگی کلر
 11. تصفیه سریع آب

فروش مواد شیمیایی نساجی

در موارد زیر می‌توان از قرص تصفیه آب برای تصفیه سریع نیز استفاده کرد:

 • اضطراری و فاجعه
 • سفر و کمپینگ
 • خانواده
 • نیروهای صلح / صلح
 • برنامه دریایی
 • ضدعفونی سیستم آب
 • منابع آب شهری

برای آب آشامیدنی بی خطر

این نوع قرص ضدعفونی‌کننده به دلیل خاصیت ضدعفونی‌‎کنندگی، آب آشامیدنی قابل شرب را تامین می‌کند. افزودن کلر به آب آشامیدنی به عنوان ضدعفونی‌کننده بیماری‌های منتقله از آب تا حد زیادی محدود می‌شود.

به عنوان ضد عفونی کننده خانگی

کلر به عنوان یک ماده سفیدکننده، نه تنها می‌تواند لباس‌ها را ضدعفونی کند، بلکه باعث سفید شدن آن نیز می‌شود. از این نوع قرص و محلول آب می‌توان برای تمیز کردن منازل، به ویژه سطوحی که مستعد آلودگی هستند، استفاده کرد.

به عنوان ضد عفونی کننده مواد خوراکی

از آنجا که کلر رقیق شده برای مصرف انسان بی‌‎خطر است، می‌توان از آن برای شستن میوه‌ها و سبزیجات استفاده کرد. بنابراین کلر توانایی مبارزه با عوامل بیماری‌زای ناشی از مواد غذایی را نیز دارد.

کاربرد قرص کلر در خدمات بهداشتی

کاربرد قرص کلر در خدمات بهداشتی

قرص کلر در خدمات بهداشتی

کلر به اندازه کافی برای مبارزه با عوامل بیماری‌زا در بیمارستان‌ها، مهد کودک‌ها و سایر مناطق ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم‌های آبرسانی شهری، نیروهای نظامی، مسافرت یا کمپینگ، نیروهای مدیریت اضطراری و حوادث از جمله خدماتی هستند که از قرص کلر استفاده می کنند.

از آنجا که کلر یک ضدعفونی‌کننده محبوب است، استفاده از آن به مقدار کم در سطوح آشپزخانه یا حمام بسیار عالی است. یکی از دلایل اصلی کلر در بسیاری از اسپری‌های تمیزکننده آشپزخانه ما این است که قدرت تخریب میکروب‌های متداول در مواد غذایی را دارد که ممکن است در پیشخوان آشپزخانه شما زیست کنند.

با این حال، لازم است این کار را در یک منطقه با تهویه مناسب و به مقدار کم انجام دهید. همچنین هر از چندگاهی ثابت شده است که کلر در صورت استفاده صحیح و به مقدار مناسب برای نوشیدن آب نیز بسیار مناسب است، زیرا میکروب‌های زیادی را از بین می‌برد. همچنین به محیط زیست آسیب زیادی نمی‌رساند، بنابراین وقتی تصمیم به خرید آن می‌گیرید یک انتخاب پایدار خواهد بود.

قرص کلر، یک سفید کننده تک دوز غلیظ، یک ضدعفونی‌کننده قوی است. این نوع قرص  99.9٪ از کل میکروب‌ها (باکتری‌ها، ویروس‌ها و کپک‌ها) را از بین می‌برد.

یک راه‌حل قابل اعتماد برای مصرف‌کنندگان استفاده از آن برای سفید کردن و از بین بردن لکه‌ها، ضد عفونی کف، سطح، توالت، حمام، سطل‌های آشپزخانه، ظروف آشپزخانه، سینی‌های بستر حیوانات می‌باشد. برای افراد حرفه‌ای، قرص‌ های کلر برای ضدعفونی محل کار، تجهیزات پزشکی (تخت، میز، و غیره) یا تجهیزات کیترینگ و سفید کننده لباس‌های شسته شده استفاده می‌شود.

قرص کلر برای استخر

قرص کلر برای استخر

قرص کلر استخر

قرص‌ های کلر یک روش ایمن، موثر و مقرون به صرفه برای بهداشت استخر شما است. قرص های کلر به گونه ای طراحی شده اند که به تدریج حل می‌شوند و هرچه کوچک‌تر می‌شوند کلر را در آب شما آزاد می‌کنند.

همچنین به دلیل سهولت استفاده در بین استخرداران، یک گزینه محبوب هستند. در بیشتر موارد، این کار به همین سادگی است که قرص کلر را در آب بیاندازید و بگذارید کار خود را انجام دهند.

البته جایی که قرص کلر را قرار می‌دهید مهم است! برخلاف کلر گرانول یا مایع، اندازه‌گیری دقیق قرص‌ها انجام نمی‌شود. بنابراین خیلی سریع‌تر است. فقط مقدار مناسب قرص را برای اندازه استخر خود اضافه کنید و فقط در چند ثانیه می‌توانید از استخر را آماده کنید.

نکاتی که باید درباره قرص های کلر بدانید!

 • در صورت تحریک، احساس سوزش یا درماتیت در اثر قرار گرفتن در معرض کلر از مصرف آن خودداری کنید.
 • قرص‌های کلر برای مصرف نوزادان و زنان باردار نیست.
 • در صورت استفراغ در مصرف آب کلر با یک متخصص پزشکی مشورت کنید.
 • آن‌ها را از دسترس کودکان دور نگه دارید و آن‌ها را فقط در دوز تجویز شده استفاده کنید.
 • این نوع قرص‌ها در برابر باکتری‌ها، قارچ‌ها، ویروس‌ها و هاگ آن‌ها موثر است. اما رسوبات و کثیفی آب را از بین نمی‌برد.

چند قرص ضد عفونی کننده کلر باید استفاده کنید؟

احتمالا این سوالی است که منتظر پاسخ دادن به آن هستید! چند قرص کلر به استخر اضافه گردد؟ چند قرص کلر باید استفاده کنید؟

جواب این است: همه چیز به اندازه استخر شما بستگی دارد.

به منظور کسب بهترین نتیجه، از جدول زیر به عنوان مرجع دوز قرص کلر استفاده کنید:

حجم استخر مقدار قرص کلر موردنیاز
استخر 2500 – 5000 گالنی 1 قرص کلر در هفته
استخر 7000 گالنی 1-2 قرص کلر در هفته
استخر 10000 گالنی 2 قرص کلر در هفته
استخر 13500 گالنی 2-3 قرص کلر در هفته
استخر 15000 – 17000 گالنی 3 قرص کلر در هفته
استخر 20000 گالنی 3-4 قرص کلر در هفته
استخر 25000 گالنی 4-5 قرص در هفته
استخر 30000 گالنی 5-6 قرص در هفته

نحوه افزودن قرص کلر به استخر

سرانجام به مهم‌ترین قسمت این بحث می‌پردازیم یعنی نحوه افزودن آن به استخر شنا. نکته مهم این است، قرص‌ های کلر برای قرار گرفتن در آب طراحی شده‌اند. با این حال، قرار نیست در کف استخر حل شوند!

گذاشتن این قرص در کف استخر باعث ایجاد لکه‌های دائمی و آسترهای سفید کننده می‌شود. همچنین کم اثرترین روش استفاده از قرص‌های کلر است. قرص‌هایی که در کف استخر شما نشسته‌اند، در نزدیکی خط اسکیمر استخر شما نیستند.

بنابراین آن‌ها کندتر حل می‌شوند و ضدعفونی‌کننده را به طور ناموزون آزاد می‌کنند. وقتی از این طریق از این قرص ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنید، بیشتر کلر هدر می‌رود و در نهایت مجبور می شوید حتی بیشتر استفاده کنید.

دیسپنسر شناور قرص کلر

دیسپنسر شناور قرص کلر

دیسپنسر شناور برای قرص کلر

این لوازم جانبی کلاسیک استخر را احتمالاً چند بار دیده‌‌اید. ممکن است اکنون از یکی استفاده کنید.

آن‌ها ظروف پلاستیکی کوچکی هستند که روی سطح آب شما شناور هستند. گاهی اوقات آن‌ها دارای اردک یا حیواناتی با ظاهر خنده‌دار هستند، گاهی اوقات آن‌ها آبی هستند و مانند آنچه در تصویر بالا است به نظر می‌رسند.

زیبایی دیسپنسرهای شناور در سادگی آن‌ها است. آن‌ها فقط چند قرص را با اطمینان نگه می‌دارند تا به تدریج حل شوند. همانطور که دیسپنسر در سطح استخر شما شناور است، کلر را در آب شما آزاد می‌کند.

اما دیسپنسرهای شناور کامل نیستند. بعضی اوقات در یک نقطه گیر می‌کنند یا در گوشه‌ای گیر می‌افتند. از آنجا که کاملاً دستی هستند، در الگوی خاصی شناور نیستند، به این معنی که همیشه کلر را به طور یکنواخت پخش نمی‌کنند! بنابراین اگرچه استفاده از دیسپنسر شناور بسیار بهتر از استفاده از هیچ چیز است، اما این بهترین روش برای كلره كردن استخر نیست.

پیشنهاد ما به شما: چگونه اب استخر را ضدعفونی کنیم؟

[کل: 4 میانگین: 4]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *