قرص کلر ضدعفونی کننده استخر

قرص کلر

قرص کلر یک ضد عفونی کننده آب است که به طور گسترده استفاده می شود و بیشتر ویروس ها و باکتری های موجود در آب را از بین می برد. قرص کلر می تواند تا 50000 لیتر آب را تصفیه می کند. همچنین برای تصفیه آب آشامیدنی ، می توان از قرص های کلر برای ضدعفونی آب برای تمیز کردن و شستن میوه ها و سبزیجات استفاده کرد.

کلرزنی آب یکی از روش های ضدعفونی کننده و تصفیه آب مورد پذیرش جهانی است که آن را قابل شرب می کند. برای تصفیه ارزان ، اقتصادی و به موقع آب آشامیدنی ، تحت طرح های مختلف تأمین آب محافظت شده در مناطق روستایی ، قرص های کلر بسیار کارآمد هستند. استفاده از قرص کلر ساده ترین روش ضد عفونی و تصفیه آب است.

قرص کلر در برابر انواع مختلفی از میکروب ها که باعث بیماری های آب مانند تیفوئید ، اسهال ، وبا ، هپاتیت و بسیاری دیگر می شوند ، موثر است. قرص کلر در از بین بردن شیوع بیماری های منتقله از طریق آب اعتبار جهانی دارد. اخیراً مجله لایف از قرص کلر به عنوان “پیشرفت چشمگیر بهداشت عمومی هزاره” نام برده است.

ثابت شده است که قرص کلر یک مانع سخت بین سلامت شما و عوامل بیماری زای ناشی از آب هستند. قرص کلر با از بین بردن میکروارگانیسم ها در طی تصفیه آب باعث افزایش کیفیت آب شده و به عنوان ضد عفونی کننده استفاده می شود. قرص های کلر علاوه بر واکنش در برابر میکروب ها ، به دلیل واکنش پذیری بالایی که دارند ، امکان غیرفعال سازی آنزیم ها را نیز دارند. اما بر آنزیم های سیتوپلاسمی تأثیری ندارد و از این رو آب حتی برای مصرف نیز ایمن است.

مشخصات بسته قرص کلر

هر بسته قرص کلر شامل 5 عدد قرص 200 گرمی است که دو نوع آنزیم دار و بدون آنزیم آن در بازار موجود است.

عملکرد قرص کلر

قرص کلر به سرعت در آب حل می شود و برای بهترین نتیجه اجازه دهید 30 دقیق در آب حل شود.  قرص کلر بدلیل ظرفیت بالایش جهت تخریب دیواره سلول باکتری باعث ازبین رفتن میکروب های آب می شود. مکانیسم عملکردی قرص کلر در برابر ویروس های آب دوست ، باکتری ها ، قارچ ها و پروتوزوان ها جوابگوست.

آیا آب تصفیه شده با قرص کلر برای مصرف بی خطر است؟

قرص کلر ممکن است در برابر باکتری های بیماری زا به شدت عمل کند اما در بدن ما خنثی می شود. همچنین ، غلظت کلر در قرص کلر برای از بین بردن پاتوژن ها کافی است و باعث آسیب جدی در انسان نمی شود.

تنوع قرص کلر

قرص های کلر به اشکال قابل حمل مانند استوانه یا حتی شیشه های کوچک در دسترس هستند. این گزینه ها به کاربران امکان استفاده آسان برای سایر نیازها مانند مسافرت یا تعطیلات را می دهند. از این رو ، هنگام پیاده روی یا کمپینگ می توان آنها را به راحتی حمل کرد.

فواید قرص کلر

 • قرص کلر به کلرامین تبدیل می شود که هیچ پسماند مضر ایجاد نمی کند.
 • قرص کلر موثر در برابر همه عوامل بیماری زای شناخته شده است.
 • قرص کلر برای نگهداری و حمل و نقل آسانی دارد.
 • قرص کلر اثر بایوسایدی عالی دارد.
 • قرص کلر واکنش پذیری بالایی دارد.
 • قرص کلر ضدعفونی کننده ای ارزان قیمت است.
 • قرص کلر برای استفاده بسیار آسان است.
 • قرص کلر به عنوان عامل زیست کش شناخته می شود.
 • قرص کلر قابلیت نگهداری برای طولانی مدت را دارد.
 • قرص کلر در برابر طیف گسترده ای از عوامل بیماری زا موثر است
 • قرص کلر بدون باقیمانده مضر است.
 • قرص های کلر با دوزهای دقیق در دسترس هستند اما هنوز افرادی که به کلر حساسیت دارند و زنان باردار باید از مصرف آنها خودداری کنند.
 • امروزه ، مردم با قرص کلر و معجزاتی که در از بین بردن عوامل بیماری زا باعث بیماری های منتقله از آب انجام می دهند ، غریبه نیستند. اکنون تصفیه آب با قرص کلر از هر زمان دیگری آسان تر است زیرا شما به راحتی می توانید قرص های کلر ساخته شده مخصوص این منظور را خریداری کنید.

مقدار مصرف قرص کلر

شما می توانید به جای خرید مقادیر زیاد کلر ، قرص هایی خریداری کنید که برای راحتی برای شما قایل اندازه گیری باشند. خرید قرص کلر اطمینان حاصل می کند که کلر زیادی در آب ندارید ، زیرا مقدار بیش از حد مواد شیمیایی می تواند برای بدن مضر باشد. قرص های کلر معمولاً متناسب با مقدار آبی که باید ضد عفونی شود ، در اندازه های مختلفی وجود دارند. به طور کلی ، 1 میلی گرم قرص برای 1 لیتر آب کافی است.

کلرزنی آب مفهومی برای تصفیه آب است که طی سالهای گذشته بی بدیل بوده است. قرص های کلر ارزان بوده و  استفاده آسان ، با عملکرد سریع و اطمینان از آب آشامیدنی دارند.

کاربرد قرص کلر

از جمله موارد استفاده از قرص کلر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرص کلر در تصفیه آب آشامیدنی
 • قرص کلر برای تصفیه آب آشامیدنی
 • قرص کلر در ضد عفونی بیمارستان
 • قرص کلر در ضدعفونی شیشه شیر کودک
 • قرص کلر در نظافت حیاط خانه
 • قرص کلر در غذا و پذیرایی
 • قرص کلر در ضد عفونی میوه و سبزیجات
 • قرص کلر در مرغداری
 • قرص کلر در ضد عفونی استخرهای شنا
 • قرص کلر برای استفاده در مسافرت
 • قرص کلر در صنایع کاغذ یا نساجی به دلیل خاصیت سفیدکنندگی کلر

قرص کلر برای تصفیه سریع آب

در موارد زیر می توان از قرص کلر برای تصفیه سریع آب استفاده کرد:

 • اضطراری و فاجعه
 • سفر و کمپینگ
 • خانواده
 • نیروهای صلح / صلح
 • برنامه دریایی
 • ضد عفونی سیستم آب
 • منابع آب شهری

قرص کلر برای آب آشامیدنی بی خطر

قرص کلر به دلیل خاصیت ضدعفونی کنندگی ، آب آشامیدنی قابل شرب را تأمین می کند. افزودن کلر به آب آشامیدنی به عنوان ضدعفونی کننده  بیماریهای منتقله از آب تا حد زیادی محدود می شود.

قرص کلر به عنوان ضد عفونی کننده خانگی

کلر به عنوان یک ماده سفید کننده ، نه تنها می تواند لباس ها را ضد عفونی کند بلکه باعث سفید شدن آن نیز می شود. از قرص کلر و محلول آب می توان برای تمیز کردن منازل ، به ویژه سطوحی که مستعد آلودگی هستند ، استفاده کرد.

قرص کلر به عنوان ضد عفونی کننده مواد خوراکی

از آنجا که کلر رقیق شده برای مصرف انسان بی خطر است ، می توان از آن برای شستن میوه ها و سبزیجات استفاده کرد. بنابراین ، کلر توانایی مبارزه با عوامل بیماری زای ناشی از مواد غذایی را نیز دارد.

قرص کلر در خدمات بهداشتی

کلر به اندازه کافی برای مبارزه با عوامل بیماری زا در بیمارستان ها ، مهد کودک ها و سایر مناطق ارائه دهنده خدمات بهداشتی بسیارمورد استفاده قرار میگیرد.  سیستم های آبرسانی شهری ،  نیروهای نظامی ، مسافرت یا کمپینگ ، نیروهای مدیریت اضطراری و حوادث از جمله خدماتی هستن که از قرص کلر استفاده می کنند.

در صورت تحریک ، احساس سوزش یا درماتیت در اثر قرار گرفتن در معرض کلر از مصرف قرص کلر خودداری کنید. قرص های کلر برای مصرف نوزادان و زنان باردار نیست. در صورت استفراغ در مصرف آب کلر با یک متخصص پزشکی مشورت کنید. قرص های کلر را از دسترس کودکان دور نگه دارید و آنها را فقط در دوز تجویز شده استفاده کنید. قرص های کلر در برابر باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و هاگ آنها موثر است اما رسوبات و کثیفی آب را از بین نمی برد.

از آنجا که کلر یک ضد عفونی کننده محبوب است ، استفاده از آن به مقدار کم در سطوح آشپزخانه یا حمام بسیار عالی است. یکی از دلایل اصلی کلر در بسیاری از اسپری های تمیز کننده آشپزخانه ما این است که قدرت تخریب میکروب های متداول در مواد غذایی را دارد که ممکن است در پیشخوان آشپزخانه شما زیست کنند. با این حال ، لازم است این کار را در یک منطقه با تهویه مناسب و به مقدار کم انجام دهید. همچنین هر از چند گاهی ثابت شده است که کلر در صورت استفاده صحیح و به مقدار مناسب برای نوشیدن آب نیز بسیار مناسب است زیرا میکروب های زیادی را از بین می برد. همچنین به محیط زیست آسیب زیادی نمی رساند ، بنابراین وقتی تصمیم به خرید آن می گیرید یک انتخاب پایدار خواهد بود.

قرص کلر ، یک سفید کننده تک دوز غلیظ ، یک ضد عفونی کننده قوی است. قرص کلر  99.9٪ از کل میکروب ها (باکتری ها ، ویروس ها و کپک ها) را از بین می برد. یک راه حل قابل اعتماد برای مصرف کنندگان استفاده از قرص کلر برای سفید کردن و از بین بردن لکه ها ، ضد عفونی کف ، سطح ، توالت ، حمام ، سطل های آشپزخانه ، ظروف آشپزخانه ، سینی های بستر حیوانات می باشد. برای افراد حرفه ای ، قرص های کلر برای ضد عفونی محل کار ، تجهیزات پزشکی (تخت ، میز ، و غیره) یا تجهیزات کیترینگ و سفید کننده لباس های شسته شده استفاده می شود.

قرص کلر برای استخر

قرص های کلر یک روش ایمن ، موثر و مقرون به صرفه برای بهداشت استخر شما است. قرص های کلر به گونه ای طراحی شده اند که به تدریج حل می شوند و هرچه کوچکتر می شوند کلر را در آب شما آزاد می کنند.

قرص کلر به دلیل سهولت استفاده در بین استخر داران ، یک گزینه محبوب هستند. در بیشتر موارد ، این کار به همین سادگی است که قرص کلر را در آب بیاندازید و بگذارید قرص کلر کار خود را انجام دهند. البته ، جایی که قرص کلر را قرار می دهید مهم است.  برخلاف کلر گرانول یا مایع ، اندازه گیری دقیق قرص ها انجام نمی شود. بنابراین خیلی سریعتر است. فقط مقدار مناسب قرص را برای اندازه استخر خود اضافه کنید و فقط در چند ثانیه می توانید از استخر را آماده کنید.

چند قرص کلر باید استفاده کنید؟

احتمالا این سوالی است که منتظر پاسخ دادن به آن هستید:

چند قرص کلر به استخر اضافه گردد؟ چند قرص کلر باید استفاده کنید؟

جواب این است: همه چیز به اندازه استخر شما بستگی دارد.

به منظور کسب بهترین نتیجه ، از جدول زیر به عنوان مرجع دوز قرص کلر استفاده کنید:

مرجع دوز قرص کلر
حجم استخرمقدار قرص کلر موردنیاز
استخر 2500 – 5000 گالنی1 قرص کلر در هفته
استخر 7000 گالنی1-2 قرص کلر در هفته
استخر 10000 گالنی2 قرص کلر در هفته
استخر 13500 گالنی2-3 قرص کلر در هفته
استخر 15000 – 17000 گالنی3 قرص کلر در هفته
استخر 20000 گالنی3-4 قرص کلر در هفته
استخر 25000 گالنی4-5 قرص در هفته
استخر 30000 گالنی5-6 قرص در هفته

نحوه افزودن قرص کلر به استخر

سرانجام به مهمترین قسمت این بحث می پردازیم یعنی نحوه افزودن قرص کلر به استخر شنا. نکته مهم این است ، قرص های کلر برای قرار گرفتن در آب طراحی شده اند. با این حال ، قرص های کلر قرار نیست در کف استخر حل شوند.

گذاشتن قرص کلر در کف استخر باعث ایجاد لکه های دائمی و آسترهای سفید کننده می شود. همچنین کم اثرترین روش استفاده از قرص های کلر است. قرص هایی که در کف استخر شما نشسته اند ، در نزدیکی خط اسکیمر استخر شما نیستند. بنابراین آنها کندتر حل می شوند و ضد عفونی کننده را به طور ناموزون آزاد می کنند. وقتی از این طریق از قرص کلر استفاده می کنید ، بیشتر کلر هدر می رود و در نهایت مجبور می شوید حتی بیشتر استفاده کنید.

دیسپنسر شناور برای قرص کلر

این لوازم جانبی کلاسیک استخر را احتمالاً چند بار دیده اید. ممکن است اکنون از یکی استفاده کنید.

آنها ظروف پلاستیکی کوچکی هستند که روی سطح آب شما شناور هستند. گاهی اوقات آنها دارای اردک یا حیواناتی با ظاهر خنده دار هستند ، گاهی اوقات آنها آبی هستند و مانند آنچه در تصویر بالا است به نظر می رسند.

زیبایی دیسپنسرهای شناور در سادگی آنها است. آنها فقط چند قرص کلر را با اطمینان نگه می دارند تا به تدریج حل شوند. همانطور که دیسپنسر در سطح استخر شما شناور است ، کلر را در آب شما آزاد می کند.

اما دیسپنسرهای شناور کامل نیستند. بعضی اوقات در یک نقطه گیر می کنند یا در گوشه ای گیر می افتند. و از آنجا که کاملاً دستی هستند ، در الگوی خاصی شناور نیستند ، به این معنی که همیشه کلر را به طور یکنواخت پخش نمی کنند.

بنابراین اگرچه استفاده از دیسپنسر شناور بسیار بهتر از استفاده از هیچ چیز است ، اما این بهترین روش برای كلره كردن استخر نیست.

مقالات مرتبط