کف زدایی در صنعت خمیر و کاغذ ( ضد کف سیلیکونی )

تقاضا برای کاغذ در سراسر جهان به رشد خود ادامه می دهد، به ویژه به عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست برای بسته بندی در خرده فروشی و تجارت الکترونیک. کاغذ، البته، همچنان به عنوان یک ماده ضروری برای نوشتن و چاپ باقی می ماند و امکانات نوآورانه جدیدی مانند مبلمان و لوازم جانبی مقوایی را ارائه می دهد. برای خدمت به این بازار متنوع، تولیدکنندگان خمیر و کاغذ دائما به دنبال بهبود بهره وری خود از طریق پردازش بهتر، کاهش ضایعات و کاهش مصرف آب و انرژی هستند. آنها همچنین سخت تلاش می کنند تا از مقررات ایمنی و بهداشت پیروی کنند تا شرایط کار و ایمنی کارکنان خود را بهبود بخشند. صنعت خمیر و کاغذ همچنین در توسعه راه حل های نوآورانه و پایدار برای کاهش استفاده از مواد سمی و آلاینده و افزایش سهم مواد بازیافتی و قابل بازیافتی که استفاده و تولید می کنند بسیار فعال است.

هنگامی که الیاف سلولز از چوب (و گاهی اوقات مواد دیگر مانند پارچه‌های نساجی) استخراج می‌شوند، ضد کف های سیلیکونی به روش‌های زیادی به بهبود فرآیند خمیرسازی کمک می‌کنند. در این مرحله بالادستی از فرآوری، تولیدکنندگان باید با تشکیل فوم‌ها (حباب‌های گاز سورفاکتانت در جریان مداوم مایعات) که باید از آن جلوگیری، کاهش یا حذف شوند، مقابله کنند. کارایی برخورد با این فوم‌ها به‌ویژه در صنعت خمیر و کاغذ چالش‌برانگیز است زیرا سطح pH بسیار زیاد و دماهای بالا در فرآیند تولید ایجاد می‌شود.

در فرآیند خمیرسازی، چون دوغاب حاوی مواد طبیعی مانند اسیدهای چرب و اسیدهای رزینی است، صابون اسیدهای چرب، صابون اسیدهای چرب و سایر مواد کف‌ساز پس از پخت مایع و شستشوی شیمیایی تولید می‌شود.

مقدار زیادی فوم باعث تمیز کردن و انتقال و سفید شدن خاصی می شود. بنابراین مشکل ناشی از کاهش کیفیت خمیر، با استفاده از ضد کف سیلیکونی در فرآیند کاهش می بابد. ضد کف مورد استفاده در فرآیند خمیرسازی عمدتاً شامل ضدکف سیلیکونی می باشد. ضدکف سیلیکونی می‌تواند فوم تولید شده توسط لیگنین و برخی سورفکتانت‌ها را به سرعت از بین ببرد و اثر استفاده به‌ویژه هنگام شستن خمیر کاغذ مشهود است.

برای فرآیند کاغذسازی، اگر حباب های ایجاد شده در فرآیند کاغذسازی برطرف نشوند، باعث شکستن کاغذ، نوسانات سطح آب سفید، نوسانات فرکانس پمپ و … می شود که به طور مستقیم بر پایداری و کیفیت تولید کاغذ تاثیر می گذارد. ضدکف سیلیکونی کاغذسازی می‌تواند به طور موثر کف‌آب سفید را سرکوب کند، و در عین حال، برای حباب‌های ریز بین الیاف، کف روی سطح دوغاب را می‌توان از بین برد. ضد کف سیلیکونی همچنین می تواند هوای خمیر را حل کرده و حباب های بزرگ سطح آب را از بین ببرد. به این ترتیب می توان از ایجاد سوراخ ها جلوگیری کرد و سرریز شدن شکستگی کاغذ و مخزن ذخیره را کاهش داد و در نتیجه از هدر رفتن الیاف خمیر کاغذ و مواد شیمیایی اطمینان حاصل کرد و یکنواختی و کیفیت کاغذ را بهبود بخشید.

مشکلات ناشی از حباب در آب سفید

حباب در آب سفید یا مواد کاغذ سازی می تواند منجر به ایجاد سوراخ های دایره ای یا سوراخ های پین روی کاغذ شود. همچنین منجر به کاهش نرخ آبگیری و مشکلات رسوبی ناشی از تجمع کف می شود. سرریز کف در انبار تولید کاغذ از مخازن می تواند منجر به از بین رفتن مواد جامد شود.

حباب هایی که باعث نگرانی تویدکنندگان کاغذ می شوند

سه دسته اصلی هوا وجود دارد که بر تولید کاغذ تأثیر می گذارد: هوای محبوس شده، هوای محلول و حباب های بزرگ. هوای محلول به عنوان بخشی از فاز آب عمل می کند. هنگامی که افت فشار وجود دارد، هوای محلول می تواند به شکل حباب های ریز یا هوای محبوس شده از محلول خارج شود. حباب هایی در هوای محبوس شده وجود دارند که به اندازه کافی کوچک هستند تا با الیاف جریان داشته باشند. از سوی دیگر، حباب‌های بزرگ به اندازه‌ای شناور هستند که به سطح آب سفید یا کاغذسازی برسند. این حباب ها زمانی که پایدار هستند و به صورت کف یا کف قابل مشاهده جمع می شوند، مشکل ایجاد می کنند.

عوامل مکانیکی که در ایجاد مشکلات کف نقش دارند

جدای از عوامل شیمیایی، عوامل مکانیکی که باعثایجاد حباب یا کف می شوند شامل نشتی آب بندی پمپ ها می شود که یکی از دلایل اصلی ورود کف یا حباب  غیر ضروری است. محیط ماشین کاغذ نقشی حیاتی در تشکیل کف دارد، جایی که عناصر کمک کننده هوا، آب، هم زدن، پاشیدن و تثبیت کننده ها هستند. وقتی صحبت از یک ماشین کاغذسازی سنتی می شود، انتشار هوا به دلیل کرمی شدن، ادغام و شکستن حباب ها در سیلوهای آب سفید و مناطق سینی آب سفید، بلافاصله پس از تولید کاغذ صورت می گیرد. هر کارخانه کاغذ باید چندین پمپ داشته باشد. اگر پمپ دارای نشتی باشد ممکن است باعث ایجاد کف شود. یک پمپ فشار بالا نیز می تواند فوم ایجاد کند. علاوه بر این، هم زدن باعث ایجاد کف نیز می شود. به خصوص حباب هوا یا کف در هنگام گردش رنگ پوشش بالا می رود.

مشکلات مختلف ناشی از کف در کارخانه کاغذ

انواع مختلفی از مشکلات به دلیل ایجاد کف، هوای حل شده و حباب شده در یک کارخانه کاغذ رخ می دهد

  • کاهش اثربخشی پمپ
  • توسعه باکتری
  • تشکیل رسوب
  • مشکلات زهکشی
  • رنگ پوشش ممکن است تا زمان خشک شدن محتوی حباب های هوا باشد
  • خرابی سیستم تصفیه، افزایش هزینه نهایی به دلیل نشت شیمیایی

ضد کف سیلیکونی برای پردازش خمیر و کاغذ

ضد کف سیلیکونی برای صنعت خمیر و کاغذ که توسط دکتر کمیکال توسعه یافته اند، به ویژه برای تقویت ادغام حباب های هوا در آب سفید و مواد کاغذ سازی و همچنین شکستن حباب ها در سطح آب فرموله شده اند. این ضد کف سیلیکونی کیفیت و یکنواختی کاغذ را بهبود می بخشد، از ایجاد سوراخ جلوگیری می کند، شکستگی کاغذ را کاهش می دهد، از سرریز شدن کاغذ در استخر جلوگیری می کند و از بین رفتن مواد شیمیایی و الیاف مرطوب را کنترل می کند. ضد کف سیلیکونی زهکشی را در آسیاب کاغذ بهبود می بخشد. همچنین باعث بهبود زهکشی در انبار خمیر کرافت، ذخایر سولفیت، سفید کردن منطقه اتاق صفحه نمایش گیاه در آسیاب خمیر می شود. ضد کف سیلیکونی شکستن کاغذ را کاهش می دهد و در نتیجه عملکرد دستگاه کاغذ را بهبود می بخشد. بنابراین تولید کارخانه کاغذ را افزایش می دهد. ضد کف سیلیکونی همچنین باعث کاهش مصرف بخار در خشک کن ها و در نتیجه صرفه جویی در انرژی و همچنین صرفه جویی در هزینه می شود. ضد کف  با از بین بردن حباب های ریز در الیاف از ایجاد سوراخ های کاغذی جلوگیری می کند.

فروش ضد کف سیلیکونی AS 1500 - خرید آنتی فوم سیلیکونی


بشکه 200 کیلویی / گالن 20 کیلویی / گالن 5 کیلویی
فروش انتی فوم (ضدکف) مورد نیاز صنایع مختلف، جهت کسب اطلاعات بیشتر با دکتر کمیکال تماس بگیرید.

کاربردها و مزایای اصلی راه حل های کنترل فوم مبتنی برضد کف سیلیکونی برای صنعت خمیر و کاغذ چیست؟

  • ضد کف سیلیکونی از ایجاد فوم در بالادست جلوگیری می کند و در صورت وقوع سریعتر و کارآمدتر آن را کاهش می دهد که به عنوان اثر شکستگی شناخته می شود. این امر رسوبات را در طول کل فرآیند کاهش می دهد و در نتیجه سرعت تولید را افزایش می دهد و کیفیت خمیر را با کاهش آب شستشو و مصرف مواد شیمیایی سفید کننده بهبود می بخشد.
  • ضد کف سیلیکونی در برابر شرایط شدید شیمیایی، به ویژه سطوح pH بالا، و همچنین دماهای شدید، مقاومت بیشتری دارند، بنابراین ثبات را در طول فرآیند تضمین می کند.
  • مقادیر ضد کف سیلیکونی مورد نیاز برای دستیابی به اثرات مورد نیاز بسیار کمتر از محصولات آلی یا مواد معدنی است و کشش سطحی کم بادوام‌تری را ارائه می‌کند، به ویژه در فرآیندهای پیچیده و طولانی مدت مهم است، بنابراین هزینه کل عملیات (TCO) را کاهش می‌دهد.

دوز ضدکف

برای اثربخشی ضد کف سیلیکونی باید از دوزهای مناسب استفاده کرد. اگر از ضد کف سیلیکونی کافی استفاده نشود، کارخانه کاغذسازی به هدف خود نمی رسد. از سوی دیگر، اگر بیش از حد از ضدکف سیلیکونی استفاده شود، بر عملکرد عوامل اندازه‌گیری و افزودنی‌های استحکام خشک تأثیر منفی می‌گذارد و علاوه بر این، بر معضل رسوب می‌گذارد. از این رو برای استفاده از دوز مناسب ضدکف سیلیکونی، باید میزان هوای هدباکس را آزمایش کرد.

مقالات مرتبط

ضد کف سیلیکونی چیست

ضد کف سیلیکونی چیست و چگونه کار می‌ کند؟

, , ,
ضد کف سیلیکونی چیست؟ دکتر کمیکال آنتی فوم‌های سیلیکونی را به صورت امولسیون عرضه می‌کند و همچنین این مواد از نوع روغن در آب بوده و بنابراین برای پراکندگی ساده در یک محیط آبی مناسب است و به دلیل ویسکوزیته نسبتاً کم، به راحتی توسط پمپ ها پمپ می‌شوند. فروش …
ضد کف چیست

ضد کف و انواع آنتی فوم ها

ضد کف یا ماده آنتی فوم یک ماده افزودنی شیمیایی است که باعث جلوگیری از تشکیل فوم و کف در مایعات در فرآیندهای صنعتی می‌شود. در ادامه به کلیات این ماده می‌پردازیم... برای خرید و فروش مواد شیمیایی می‌توانید از طریق شماره زیر با کارشناسان بخش فروش دکتر ک…
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]