حلال ۴۰۲ یا وایت اسپریت، همچنین به عنوان ترپنتین (turpentine) معدنی، جانشین ترپتین نفتی شناخته می شود، یك مایع معمول حاصل از نفت است كه به عنوان حلال آلی رایج در صنایع رنگ، نقاشی و ساختمانی استفاده می شود. همچنین انواع خاصی از مواد معدنی از جمله حلال استودارد و نفتا حلال (نفت) نیز وجود دارد. از مواد معدنی غالباً به عنوان تینر رنگ و یا به عنوان مؤلفه ای از آن استفاده می شود ، هرچند که تینر رنگ دسته گسترده تری از حلال است.
حلال ۴۰۲ ترکیبی از هیدروکربن های آلیفاتیک، زنجیره باز یا حاقوی اشباع C7 تا C12است، وایت اسپریت در آب نامحلول است و به عنوان یک حلال استخراج، به عنوان یک حلال تمیز کننده، به عنوان حلال دفع کننده و به عنوان حلال در آئروسل ها، رنگ ها، مواد نگهدارنده چوب، لاک و محصولات آسفالت استفاده می شود. در اروپای غربی حدود ۶۰ % از کل مصرف حلال ۴۰۲ در رنگ ها، لاک ها و استفاده می شود. حلال ۴۰۲ پرمصرف ترین حلال در صنعت رنگ است. در مصارف خانگی، حلال ۴۰۲ معمولاً برای تمیز کردن برس های رنگی پس از استفاده، تمیز کردن قطعات و ابزار خودکار، به عنوان مایع استارت برای کوره های زغال سنگ، برای از بین بردن باقی مانده چسب از سطوح غیر متخلخل و بسیاری کارهای دیگر معمول استفاده می شود.

انواع و گریدهای وایت اسپریت

سه نوع مختلف و سه گرید مختلف وایت اسپریت وجود دارد. نوع حلال اشاره به این دارد که آیا حلال به تنهایی در معرض هیدروسولفورزدایی (حذف گوگرد) قرار گرفته است (نوع ۱)، یا استخراج حلال (نوع ۲) یا هیدروژناسیون (نوع ۳) انجام شده است.
هر نوع شامل سه درجه است: درجه فلش پایین، درجه معمولی و درجه فلش بالا (فلش به نقطه اشتعال اشاره دارد). درجه توسط نفت خام مورد استفاده به عنوان ماده شروع و شرایط تقطیر تعیین می شود.
علاوه بر این نوع ۰ وجود دارد، که به عنوان کسری از تقطیر بدون تصفیه بیشتر تعریف شده است، که عمدتا از هیدروکربنهای C9 تا C12 اشباع با دامنه جوش ۱۴۰-۲۰۰ درجه سانتیگراد (۲۸۴-۳۹۲ درجه فارنهایت) تشکیل شده است.
حلال استودارد مخلوط خاصی از هیدروکربن ها است، به طور معمول بیش از ۶۵ % هیدروکربن های C10 یا بالاتر، که در سال ۱۹۲۴ توسط پاک کننده خشک آتلانتا WJ Stoddard و Lloyd E. Jackson از انستیتوی تحقیقات صنعتی ملون به عنوان یک ماده با اشتعال پذیری کمتر، تولید شد.
در استرالیا، وایت اسپریت معمولاً تحت عنوان عمومی شلیت فروخته می شود و از آلکان های C6 تا C10 راست زنجیر تشکیل شده و آن را به عنوان نفتا خالص طبقه بندی می کنند. برای سوخت و تمیز کردن استفاده می شود.

فروش حلال 402

حلال Solvent 402


بشکه 200 کیلویی
فروش حلال 402 (وایت اسپریت) مورد نیاز صنایع مختلف، جهت کسب اطلاعات بیشتر با دکتر کمیکال تماس بگیرید.

کاربرد حلال ۴۰۲

حلال ۴۰۲ نوعی از حلال بدست آمده از تقطیر نفتی است که به عنوان تینر رنگ و حلال ملایم استفاده می شود. در صنعت، از حلال ۴۰۲ برای تمیز کردن و دفع قطعات و قطعات ماشین آلات همراه با روغن برش به عنوان نخ برش و استفاده مجدد از روغن استفاده می شود.

حلال ۴۰۲ جایگزینی ارزان قیمت بر پایه روغن برای ترپنتین های گیاهی است. معمولاً به عنوان تینر رنگ برای برس های پاک کننده روغنی و تمیز کننده روغن و به عنوان یک حلال آلی در کاربردهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. ترپنتین معدنی از نظر شیمیایی بسیار متفاوت از ترپنتین است، که عمدتا از پینن تشکیل شده است و دارای خواص حلالی نامطلوبی است. هنرمندان از وایت اسپریت به عنوان جایگزینی برای ترپنتین استفاده می کنند، زیرا این ماده اشتعال پذیری و سمیت کمتری دارد. به دلیل تعامل با رنگدانه های موجود در رنگ های روغنی، هنرمندان به گرید بالاتری از وایت اسپریت نسبت به بسیاری از کاربران صنعتی، از جمله عدم وجود کامل گوگرد باقیمانده، احتیاج دارند.
اسپریت معدنی دارای بوی نامطبوع نفت سفید است. تولید کنندگان مواد شیمیایی نسخه ای ا زاسپریت معدنی کم بو تولید کرده اند که حاوی مقدار کمتری از هیدروکربن های کوتاه زنجیر بسیار فرار است. اسپریت معدنی بی بو بیشتر برای از بین بردن ترکیبات معطر سمی تر تصفیه شده است و برای کاربردهایی مانند رنگ روغنی توصیه می شود، در جایی که انسان ارتباط نزدیکی با حلال دارد.
در چاپ صفحه از اسپریت معدنی اغلب برای تمیز کردن پس از چاپ با جوهر های روغنی و پلاستیکول استفاده می شود. از آنها همچنین برای تینرجوهرهایی که در ساخت تک رنگ استفاده می شود ، استفاده می شود.
اگرچه از حلال ۴۰۲ به طور معمول به عنوان سوخت به بازار عرضه نمی شود، می توان به عنوان جایگزینی برای نفت سفید در اجاق های قابل حمل استفاده کرد، زیرا این ماده صرفاً یک درجه سبکتر از نفت سفید است. نمی توان از آن به عنوان جایگزینی برای گاز سفید استفاده کرد. سوخت بنزین بسیار فرارتر است.
حلال ۴۰۲ یک عنصر اصلی در برخی از افزودنی های سوخت / روغن محبوب خودرو، مانند روغن است، زیرا آنها قادر به حل کردن لاک و لجن هستند.

حلال ۴۰۲ در صنعت رنگ

حلال ۴۰۲ به عنوان یک حلال در صنعت رنگ استفاده می شود. این ماده به عنوان حلال بعضی از لاستیک ها، آلكیدهای چرب اپوکسی استفاده می شود كه غالباً در تولید و دریافت لاك های روغنی رقیق شده استفاده می شود. اگرچه اثربخشی استفاده از حلال ۴۰۲ تا حدودی کاهش یافته است، اما جایگزینی جزئی از حلال ۴۰۲ معمولی یا استفاده از آنها در مواد رنگ باعث افزایش خاصیت بهداشتی پوشش ها می شود. استفاده از حلال ۴۰۲ اجازه می دهد تا به میزان قابل توجهی مصرف رنگ ها را کاهش داده و این حلال نفتی هیچ گونه تاثیری بر پوشش رنگ ندارد.

مواد رنگ و لاک عمدتاً برای پوشش فلز، چوب، پلاستیک استفاده می شود و به آنها پایداری، استحکام و چسبندگی خوبی می بخشد. اساس تولید رنگ و لاک ها، وایت اسپریت (تینر رنگ مصنوعی) است. قیمت مطلوب حلال ۴۰۲ و اطلاعات ایمنی به نوبه خود، تقاضای زیادی برای این محصول ایجاد می کند. برای اطمینان از وجود محصولات مورد نیاز در بازار، باید به عنوان ماده اولیه (MSDS حلال ۴۰۲ بی بو) توجه شود. برای تولید رنگ ها از روغن های گیاهی، حلال ها ، وایت اسپریت، رزین های نازک مصنوعی، رزین های طبیعی و مصنوعی، رقیق کننده ها، پلاستیک سازها و سایر مواد تشکیل دهنده استفاده می شود.

حلال ۴۰۲ در سیالات آنتی باکتریال برای چوب

ضد عفونی کننده چوب – ضد عفونی کننده چوب در آب یا وایت اسپریت حل می شود، که با موفقیت، میکروارگانیسم هایی را که باعث پوسیدگی و سایر فرایندهای منفی چوب می شوند، از بین می برد و در شرایط عملیاتی مختلف از آن محافظت می کند. ضد عفونی کننده ها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند: ضد عفونی کننده های پیشگیرانه و برنامه راه حل های ضد عفونی کننده.

حلال ۴۰۲ به عنوان پاکننده گریس از سطوح فلزی

قبل از رنگ آمیزی سازه های فلزی، اتصالات، تجهیزات صنعت و سایر موارد از حلال ۴۰۲ برای خرد کردن / تمیز کردن استفاده می کنند. حلال ۴۰۲ سطح گریس را تمیز می کند، اما فیلمی را به جا می گذارد، که خواص چسب سطح را تخریب می کند.

کاربرد حلال ۴۰۲ در آماده سازی قیر، شیل و مستر بام های لاستیک اتومبیل

روشی برای تهیه ماستیک قیر شامل مخلوط کردن در میکسر قیر گرم، تالک، چسب های لاستیکی بر اساس نسبت لاستیک طبیعی و حلال ۴۰۲ در یک محدوده از پیش تعیین شده. حلال ۴۰۲ همچنین روغن های معدنی، قیر، و رزین را به خوبی حل می کند و قیمت محصول نهایی را در مقایسه با سایر حلال ها بالا نمی برد.

کاربرد حلال 402 برای انحلال خمیرهای صیقل دهنده و آسیاب

تکه ای از خمیر جامد به مقدار کمی در حلال ۴۰۲ محلول است و بر روی دیسک اعمال می شود، که می توانید جزئیات جلا را شروع کنید. برگه اطلاعات ایمنی حلال ۴۰۲ به دلایل سازگاری شیمیایی حلال و مواد صیقلی جداگانه انتخاب می شود. از خمیرهای پرداخت نه تنها در مباحث فنی، بلکه در هنر و سرگرمی نیز استفاده می شود و از آنجا که توجه خاصی به کیفیت فرآیند تولید کننده می شود، در این حالت باید از وایت اسپریت معطر کم رنگ یا وایت اسپریت بی بو استفاده کرد.

گریدهای حلال ۴۰۲

مقالات مرتبط

درباره هیپوکلریت سدیم

جواب به سوالاتی درباره هیپوکلریت سدیم

, , ,
درباره هیپوکلریت سدیم سوالاتی وجود دارد که سعی داریم در این مقاله به این سوالات پاسخ کامل دهیم. پس تا آخر ما را همراهی کنید... برای خرید مواد شیمیایی در صنایع متعدد و همچنین خرید هیپوکلریت کلسیم می‌توانید با شماره زیر با کارشناسان بخش فروش دک…
هیپوکلریت چیست

هیپوکلریت سدیم چیست (ماده‌ای موثر در تصفیه آب)

, , ,
هیپوکلریت سدیم چیست؟ ترکیبی است که می‌تواند به طور موثری برای تصفیه آب (فروش مواد شیمیایی تصفیه آب) مورد استفاده قرار‌ گیرد. آب ژاول در مقیاس گسترده‌ای برای تمیزی سطوح و به‌عنوان سفید کننده، از بین بردن بو و ضد عفونی کننده آب استفاده می‌شود…
ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل یا ایزوپروپانول

در این مطلب قصد داریم درباره ایزوپروپانول و 6 نکته مهم و کلیدی برای استفاده ایزوپروپیل الکل را به شما بگوییم تا بیشتر با این محلول کاربردی آشنا شوید. برای خرید مواد شیمیایی مختلف در صنایع متعدد یا خرید ایزوپروپیل الکل می‌توانید با شماره زیر با کارش…
قرص کلر چیست

آشنایی با قرص کلر و کاربردهای آن

,
قرص کلر یک ضدعفونی‌کننده آب است که به طور گسترده استفاده می‌شود و بیشتر ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در آب را از بین می‌برد. در ادامه ما را همراهی کنید تا درباره این قرص ضد عفونی کننده اطلاعات بیشتری کسب کنید... برای خرید و فروش مواد شیمیایی د…
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]