بنزوتری آزول

فرمول شیمیایی بنزوتری آزول (C6H5N3) است. بنزو تری آزول با نام های مترادف دیگری نیز شناخته می شود: BTA ، 1و2آمینوزوفنیلن، آزیمیدو بنزن، بنزن آزیمید، بنزیسو تری آزید، 1، 2، 3، بنزوتری آزول، cobratec # 99، که ماده ای بلوری، زرد و تقریباً بدون بو است. دارای وزن مولکولی 119.13 گرم بر مول است، یک نقطه ذوب بین 94-97 درجه سانتیگراد و یک نقطه جوش 203-205 درجه سانتیگراد دارد. حلالیت آن در آب در دمای 20 درجه سانتیگراد 20 گرم در لیتر است ، و همچنین در بعضی از حلال های آلی مانند الکل و استون محلول است. این ماده در دمای 20 درجه سانتیگراد دارای pH 5-6 است. در دماهای بالاتر از 160 درجه سانتیگراد خطر انفجار در طول تقطیر وجود دارد. بنزوتری آزول نشان دهنده ی یک استاندارد صنعتی است که در برابر آن می توان عملکرد سایر مهار کننده ها را با یکدیگر مقایسه کرد.

بنزوتری آزول مدتی است که مقاومت در برابر خوردگی آلیاژهای مس و مس را تقویت می کند. محلول های بنزو تری آزول تقریباً خنثی با نمک های غنی از رسوبات زرد تا سبز، کمپلکس های بنزو تری آزول- مس تولید می کنند. این کمپلکس ها تقریباً در آب و بسیاری از حلال های آلی  غیر محلول هستند. این کمپلکس ها از نظر حرارتی نیز تا حدود 250 درجه سانتیگراد پایدار هستند. این خصوصیات احتمالاً با حلقه تری آزول همراه است. در این برهمکنش ها، گروه N-H کمپلکس های نامحلول را با ترکیبات مس تشکیل می دهد.

فیلمی از کمپلکس تشکیل شده روی سطح، بسیار نازک و بی شکل است. استوکیومتری بنزو تری آزول با مس به نسبت  1: 1 است. در شکل زیر زنجیره های پلیمری کمپکس بنزو تری آزول با مس نشان داده شده است.

مس از یک طرف مولکول به آمین نیتروژن متصل می شود و از طرف دیگر به حلقه نیتروژن اشباع نشده به جفت الکترون متصل می شود. مس فلز با آزول نسبت به سطوح مس اکسیده شده سریعتر واکنش نشان می دهد. نتیجه گیری این است که ترتیب واکنش Cu (0)> Cu20> CuO است. پیوند نیتروژن- مس بر روی سطح مس اکسیده و بدون اکسید تشکیل می شود. فیلم پلیمری بنزو تری آزول بر روی مس اکسیده شده، مانع بهتری برای یون های مس ایجاد کرده و آنها را از انتقال به محلول می شود. این یک مزیت در حفاظت از آثار باستانی و آلیاژ مس باستان شناسی است. ضخامت فیلم بین 5-40 Å در دامنه pH 3 تا 12 تغییر می کند. مشخص شد که در pH 2 ضخامت می تواند تا 250 Å برسد.  فیلم بنزو تری آزول عمدتا به عنوان یک مهارکننده برای انحلال مس و در درجه دوم به عنوان یک پوشش برای جلوگیری از کاهش اکسیژن در سطح فلز، واکنش نشان می دهد.

اگر سطح مس از Cu2O تشکیل شده باشد و با محلول آبی از بنزو تری آزول واکنش نشان دهد، تشکیل کمپلکس های مس I- بنزو تری آزول و مس II- بنزو تری آزول می دهد. شکل زیر پلیمر مس II- بنزو تری آزول رو نشان می دهد.

فروش بنزوتری ازول

[prod_promo promo_type=’product-promo’ prod_heading=’3794′ cat_heading=’48’ heading=” imgsize=’125′ desktopimg=” mobileimg=” style=’custom-sub’ subheading_size=’15’ label=’اکنون سفارش دهید’ link=’product,3794′ link_target=’_blank’ size=’small’ icon_select=’no’ icon=’ue800′ font=’entypo-fontello’ headingcolor=’custom-color-heading’ headingcustom_font=’#00b578′ subcolor=” custom_subfont=” color=’custom’ custom_bg=’#00b578′ custom_font=’#ffffff’ custom_class=” av_uid=’av-kjtuv1zc’]
کیسه 25 کیلویی
شرکت دکتر کمیکال تامین کننده مواد شیمیایی ضدخوردگی و تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.
[/prod_promo]

مرکاپتوبنزوتیازول

مرکاپتوبنزوتیازول به نام های بنزو تیازول-2- تیول، 1و3 بنزوتیازول-2- تیول، 2- بنزوتیازول تیول، 3 اچ- بنزوتیازول-2- تیون، 2- سولفانیل بنزوتیازول نیز خوانده می شود.

مرکاپتوبنزوتیازول با واکنش آنیلین، دی سولفید کربن و گوگرد در دما و فشار زیاد تولید می شود. محصول سپس با انحلال در یک پایه تمیز می شود تا مواد معدنی حل شود.

مرکاپتوبنزوتیازول در اصل به عنوان یک واکنش دهنده در تولید محصولات لاستیکی استفاده می شود ، اما به عنوان مهار کننده خوردگی در روغن ها ، گریس ها و مایعات خنک کننده نیز استفاده می شود. این ماده به پلیمرهای پلیمر به عنوان یک تثبیت کننده در برابر آسیب در برابر هوا و ازن اضافه می شود و مؤلفه ای است که در بعضی از داروهای پوستی برای سگ ها در ایالات متحده تأیید شده است. مرکاپتوبنزوتیازول همچنین به عنوان واسطه در تولید سموم دفع آفات مانند  تیوسیانومتیل تیو بنزوتیازول و سدیم و روی  نمک های 2-مرک آپتوبنزوتیازول استفاده می شود و توسط EPA برای استفاده به عنوان سموم دفع آفات تأیید می شود.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ماده خالص:

فرمول مولکولی: C7H5NS2

جرم مولکولی نسبی: 167.25

شکل ظاهری: بلورهای مایل به زرد یا پودری با بوی سولفور مشخصه

نقطه ذوب: 180-182 درجه سانتی گراد

چگالی (در دمای 20 درجه سانتیگراد): 1.42 گرم بر سانتی متر مکعب

ضریب توزیع اکتانول / آب: 2.41

محلول در آب: نسبتاً محلول (100-1000 میلی گرم در لیتر)

نقطه فلش: 243 درجه سانتی گراد

فروش ضدخوردگی

شرکت دکتر کمیکال تامین کننده مواد شیمیایی ضدخوردگی و تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.

اکنون تماس بگیرید

تولیل تری آزول

تولیل تری آزول به عنوان یک بازدارنده موثر خوردگی مس در سیستم های خنک کننده با استفاده از پساب تصفیه شده شهری به عنوان آب بازیافتی استفاده می شود.

تولیل تری آزول عمدتاً در صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد تا از آلودگی مس به منظور ایجاد خلوص، محافظت شود. تولیل تری آزول همچنین می تواند با استفاده از جلبک استریلیزاسیون مانیفولد مورد استفاده قرار گیرد و تأثیر بسیار خوبی در کاهش خوردگی در سیستم آب خنک کننده چرخه نزدیک دارد. تولیل تری آزول  همچنین می تواند برای حذف جلبک استریلیزاسیون منیفولد مورد استفاده قرار گیرد و تأثیر بسیار خوبی در برابر خوردگی در سیستم آب خنک کننده چرخشی بسته دارد. تولیل تری آزول یک مهار کننده خوردگی برای آلیاژهای مس است و معمولاً در سیستم های خنک کننده آب مورد استفاده قرار می گیرد.

تولیل تری آزول به عنوان یک بازدارنده خورندگی عمل می کند و به عنوان محافظت در برابر خوردگی درسطح فلزاتی مانند مس استفاده می شود. تولیل تری آزول (TTA) به طور گسترده ای به عنوان بازدارنده خوردگی برای اجزای مبدل حرارتی آلیاژ مس در سیستم های آب خنک کننده نیروگاه مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که محصول مورد نظر، تری آزول آزاد است، نه نمک محلول در آب، تری آزول آزاد به راحتی با افزودن مقدار کافی اسید برای خنثی کردن نمک اساسی قابل تولید است. همچنین می تواند با استفاده از جلبک عقیم سازی منیفولد مورد استفاده قرار گیرد و تأثیر بسیار خوبی در برابر خوردگی در سیستم خنک کننده سیرکوله بسته دارد. تولیل تری آزول می تواند به عنوان مهار کننده خوردگی مس و آلیاژ مس مورد استفاده قرار گیرد، همچنین برای فلزات سیاه مهار خوردگی دارد.

استفاده از فاضلاب شهری تصفیه شده به عنوان آب بازیافتی منجر به كیفیت بد آب در سیستم های خنك كننده نیروگاه می شود و مدیریت خوردگی این سیستم را نیز به چالش كشیده تر می كند. برنامه های شیمیایی مختلفی برای کنترل خوردگی، پوسته پوسته شدن و رشد بیوفیلم در سیستم های خنک کننده استفاده می شوند. آلیاژهای مس به دلیل بازده بالای تبادل گرما، به عنوان مؤلفه مبدل حرارتی در سیستم های خنک کننده نیروگاه مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از بایوسیدها (به عنوان مثال، کلر آزاد) برای کنترل سوخت های زیستی باعث افزایش خوردگی آلیاژهای مس در مبدل های حرارتی می شود. سایر خصوصیات آب خنک کننده، مانند pH، غلظت آمونیاک نیز در خوردگی آلیاژهای مس در سیستم های خنک کننده تأثیر دارد.

تولیل تری آزول (TTA) و بنزوتریازول (BTA) به عنوان مهار کننده های موثر در خوردگی مس شناخته شده اند. حضور گروه متیل در حلقه بنزن تولیل تری آزول باعث افزایش سطح پوشش و در نتیجه افزایش بازده مهار خوردگی تولیل تری آزول می شود. گروه تری آزول از طریق به اشتراک گذاشتن جفت  الکترون های تنها از اتم های نیتروژن به اتم های مس سطحی جذب شیمیایی می شود

کلر آزاد، که معمولاً به عنوان بایو ساید در سیستم های خنک کننده نیروگاه مورد استفاده قرار می گیرد، میزان اکسیداسیون مس و خود مس را در سیستم های خنک کننده افزایش می دهد چندین مطالعه نشان داده اند که تولیل تری آزول موجود در محلول با افزایش کلر آزاد در محلول با حضور فلز مس، کاهش قابل توجهی می یابد. کلر آزاد می تواند به فیلم محافظ نفوذ کرده و سطح فلز مس زیر را مستقیماً اکسیده کند. در صورت عدم وجود فلز مس و در حضور کلر آزاد ، حدود 10٪ تولیل تری آزول از محلول تخلیه می شود. این کاهش تولیل تری آزول  به احتمال زیاد به دلیل تشکیل ترکیب کلروتولیل تری آزول است، که در صورت تجزیه کلر آزاد به یون کلرید به سرعت در صورت عدم وجود کلر آزاد به تولیل تری آزول اصلی تغییر می یابد.

فروش مواد شیمیایی تصفیه آب و فاضلاب

شرکت دکتر کمیکال تامین کننده مواد شیمیایی ضدخوردگی و تصفیه آب و فاضلاب می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید مواد شیمیایی و قیمت با کارشناسان بخش فروش در تماس باشید.

اکنون تماس بگیرید

مقالات مرتبط

خوردگی در آب

خوردگی در آب

, ,
رسوب های تشکیل شده از آب یکی از مشکلات مهم در صنایع، رسوب‌های تشکیل شده از آب است. اما چرا اصولاً در یک سیستم رسوب ایجاد می‌شود؟ پاسخ به این سؤال مشکل است. در عمل علل مختلفی می‌تواند باعث ایجاد رسوب گردد که روابط بین علل بسیار پیچیده است. ر…
مواد شیمیایی برج خنک کننده

مواد شیمیایی برج خنک کننده – 3 روش کنترل تشکیل رسوب

, , ,
مواد شیمیایی برج خنک کننده مواد شیمیایی برج خنک کننده (آب سیر کوله) برای کنترل رسوب، خوردگی، فرسایش و کنترل بیولوژیکی در برج‌های خنک‌کننده، واحدهای انتقال حرارت و لوله‌های تأسیساتی بکار می‌روند. این پدیده توسط مواد حل شده و جامدات سوسپانس و محیط‌هایی که ب…
گردش آب

سیستم گردش آب مدار بسته در برج خنک کننده

, , ,
انواع سیستم لوله‌ کشی آب در یک سیستم کارخانه مرکزی، دو نوع سیستم لوله‌کشی آب وجود دارد: بسته و باز٫ یک مدار آب‌باز از چیلر تا برج خنک کننده است. با عبور آب از برج، در تماس با اتمسفر است. به دلیل تبخیر در برج خنک‌کننده، آب شهر برای جایگزینی آ…
اکسیژن زدایی

اکسیژن زدا راهی برای کاهش هزینه های خوردگی

, , ,
اکسیژن زدا اکسیژن محلول در تمامی آب‌هایی که به نحوی با اتمسفر هوا در تماس هستند، موجود است و شاخصی از کیفیت آب است. حذف اکسیژن محلول از آب را تجزیه هوازدایی می‌نامند که به روش‌های معمول مکانیکی، حرارتی و شیمیایی انجام می‌گیرد. آب مهم‌ترین ماده…
کربوهیدرازید چیست

کربوهیدازید [محافظ اکسیژن آب دیگ بخار]

, , ,
ماده کربوهیدرازید چیست؟ کربوهیدرازید یک کریستال سفید کریستالی نازک و کوتاه ستونی یا پودر سفید در دمای اتاق است. این ماده در الکل نامحلول است، به‌راحتی در آب با گرما جذب می‌شود. این ماده در الکل، اتر و بنزن نامحلول است. به همین دلیل نوعی مشتق از هید…
سدیم گلوکونات

کاربرد گلوکونات سدیم در صنعت

, , , ,
گلوکونات سدیم چیست؟ گلوکونات سدیم که نمک سدیم اسید گلوکونیک نیز نامیده می‌شود، از تخمیر گلوکز تولید می‌شود. ظاهر گلوکونات سدیم پودر کریستالی سفید است؛ بنابراین این ماده در آب بسیار محلول است. دارای ویژگی‌های غیرسمی، غیر خورنده و زیست‌تخریب‌پذ…
ضد رسوب سیستم آبی

ضد رسوب سیستم آبی – کنترل رسوب در تصفیه آب سیستم خنک کننده

, , ,
برای جلوگیری از رسوب کلسیم چه باید کرد؟ در این مقاله به دنبال تدوین استراتژی انتخاب بهترین سطح هر ماده برای یک سیستم خاص (ضد رسوب سیستم آبی) هستیم و موضوعاتی از جمله غلظت، سیستم گردش و تأمین مناسب به‌نحوی‌که ماده فعال همواره در سطوح موردنظر وج…
مولیبدات سدیم

مولیبدات سدیم – کاربردهای سدیم مولیبدات

, ,
مولیبدات سدیم مولیبدات سدیم دی هیدراته که به نام نمک دی سدیم اسید مولیبدیک نیز شناخته می‌شود، یک ماده سفیدرنگ به‌صورت گرانول ریزدانه است که با فرمول : Na2MoO4·2H2O شناخته می‌شود. سدیم مولیبدات به‌عنوان یک بازدارنده خوردگی در سیستم‌های آب خنک‌ک…
بازدارنده های خوردگی

بازدارنده های خوردگی [ویژگی بازدارنده خوردگی در صنایع]

, , ,
در واقع خوردگی فرایندی طبیعی است که با توجه به انرژی هدایت می‌شود که باید اقداماتی را برای مهار حمله خورنده به مواد فلزی انجام داد. بازدارنده های خوردگی ماده‌ای هستند که وقتی با غلظت کم به یک محیط اضافه می‌شوند، به‌طور چشمگیری نرخ خوردگی فلز در معرض آن محی…
[کل: 0 میانگین: 0]