بایوساید ها در سیستم های آب مدار بسته

بایوسایدها برای کنترل رشد میکروبی در سیستم های گرمایش مدار بسته و چیلرها استفاده می شوند. بایوسایدها بقایای زیستی مخرب را تجزیه می کنند و مواد جامد ناشی از میکروارگانیسم ها را ته نشین می کنند. دوز مناسب سیستم شما با بایوساید صحیح برای کاهش حداقل خوردگی ناشی از میکروب و انسداد اضافی ناشی از آن کلیدی است. بایوسایدها عملکرد سیستم را بهینه می کنند و هزینه بالقوه تعمیرات و نگهداری در آینده را کاهش می دهند.

مدارهای بسته و چرخه هایی که از آب به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند ، در بسیاری از محیط های تولیدی ، تجاری و صنعتی به کار گرفته می شوند. فعال نگه داشتن سیستم های آب و نظارت بر رشد میکروبی برای اطمینان از جلوگیری از خرابی های غیرمنتظره و پرهزینه سیستم کلیدی است.

ارگانیسم های کوچک موجود در سیستم های مدار بسته آب می توانند منجر به تجمع بیوفیلم در لوله ها و سطوح مبدل حرارتی شوند. این می تواند باعث محدودیت جریان و خوردگی سیستم شود.

برای تصفیه موثر یک سیستم ، شما باید سطح باکتری شناسی را به طور منظم مانتیتور کرده و در صورت لزوم از یک بایوساید موثر استفاده کنید تا سیستم به طور موثر کار کند.

سیستم های  آب سرد و گرم در ساختمان ها به عنوان منابع بالقوه تکثیر لژیونلا شناخته شده است. در حالیکه ممکن است با طراحی خوب سیستم ، خطر تکثیر لژیونلا در چنین سیستم هایی به حداقل برسد ، اما در عمل مشخص شده است که بسیاری از سیستم ها مطابق با ایده آل نیستند و طراحی مجدد آنها از نظر اقتصادی ممنوع است. استفاده از روش های درمانی بصورت آنلاین به عنوان وسیله ای برای به حداقل رساندن خطر تکثیر لژیونلا در بسیاری از موارد پذیرفته شده است. تزریق کلر (معمولاً به شکل هیپوکلریت) به سیستم برای حفظ ذخیره کلر بدون 2 پی پی ام ، معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد. در بسیاری از موارد اثبات می شود که موثر است. با این حال استفاده از کلر نگرانی های زیادی را ایجاد می کند

اگر منبع آب حاوی مواد شیمیایی باشد که می توانند با کلر واکنش دهند ، استفاده از کلر در غلظت های نسبتاً بالا ممکن است باعث تولید محصولات فرعی کلر شود. چنین مواد شیمیایی کلر شده کمیاب به عنوان سرطان زا شناخته شده اند و وجود آنها در منابع آب برای مصرف احتمالی انسان باید به حداقل برسد.

بیوفیلم هایی که ممکن است در سیستم های آبی ایجاد شوند ، به عنوان زیستگاه های ایده آل برای بقا و رشد لژیونلا شناخته می شوند. کلر به راحتی در چنین بیوفیلم هایی نفوذ نمی کند و لژیونلا را از بین نمی برد.

وقتی pH آب سیستم از 7 بالاتر رود اثربخشی کلر به طور قابل توجهی کاهش می یابد و در pH بالاتر از 8 به عنوان یک ضد عفونی کننده تا حد زیادی بی اثر است.

در زیر عوامل دیگری است که شما باید در مورد حفظ یک برنامه بایوساید موثر بدانید:

  1. دما

بایوساید برای سیستم های گرمایش و سیستم های خنک کننده مدار بسته که زیر 60 درجه سانتیگراد کار می کنند بسیار توصیه می شود. اما اگر بخش هایی در سیستم وجود داشته باشد که به طور مداوم به این دما نرسند (به عنوان مثال سیستمهای فصلی) ، استفاده از بایوساید همچنین ضروری هستند.

شرکت دکتر کمیکال حتی برای سیستم هایی که فقط در بخشی از سال استفاده می شوند ، حداقل یک دوره گردش روزانه یک ساعت در روز را پیشنهاد می کند. بایوساید های CHEMICIDE

  1. نصب سیستم مدار بسته جدید

هنگام نصب سیستم های جدید ، اطمینان از تمیز بودن سیستم و فرایند تمیز کردن قبل از راه اندازی ، شامل یک بایوساید مناسب به عنوان بخشی از روند میکروب کشی، حیاتی است. بایوساید CHEMICIDE FG 30

  1. از غلظت صحیح اطمینان حاصل کنید

شما باید اطمینان حاصل کنید که یک بایوساید مدار بسته در سیستم شما با غلظت صحیح در طی موارد زیر وجود دارد:

  • ابتدا تزریق
  • تست فشار
  • در فواصل منظم طبق طول عمر بایوساید
  1. تست شیمیایی سیستم بسته و بررسی میکروبیولوژی

تست شیمیایی سیستم بسته و بررسی میکروبیولوژی بخش اساسی از یک برنامه نگهداری مداوم سیستم های آبی است.

شما باید با آزمایش منظم فعالیت سیستم میکروبی ، اثربخشی بایوساید را اندازه گیری کنید. اگر نتیجه آزمایش شما افزایش رشد میکروبیولوژیکی و از دست دادن کنترل باکتری ها را نشان می دهد ، باید نتایج قبلی را مرور کرده و دوز مصرفی را در نظر بگیرید تا سیستم تحت کنترل مناسب برگردد.

با وجود سایت های مشکل دار – به عنوان مثال ، مکانی که در آن فشار یا بارگیری های مکرر اتفاق می افتد – برای تعیین مشکلات اساسی سیستم ، باید نظارت دائمی آنلاین ( تجزیه و تحلیل کامل آزمایشگاه آب) را در نظر بگیرید. دوز شوک یک بایوساید در پاسخ به تعداد زیاد باکتری باید اطمینان حاصل کند که کنترل تعداد میکروبی حاصل می شود ، اما این تنها جواب نیست.

  1. تجزیه و تحلیل حساسیت بایوساید

همیشه ممکن است مقاومت در برابر یک بایوساید خاص با گذشت زمان ایجاد شود. این می تواند به معنای تغییر برنامه دوز باشد. با استفاده از یک سیستم به خصوص مشکل ساز ، ممکن است لازم باشد تجزیه و تحلیل حساسیت زیست سلولی انجام شود تا کشف شود که بایوساید موثرتر است.

  1. پراکنده سازهای زیستی

درصورتی که تجمع بیوفیلم همراه با سطح بالایی از باکتری وجود داشته باشد ، ممکن است نیاز به دوز یک بایوساید موثر با پراکنده ساز زیستی باشد. اگر سیستمی صافی ها / فیلترها را در سراسر سیستم پراکنده کرده باشد ، برای از بین بردن بیوفیلم جداشده ، باید مرتباً پس از دوز ، بازرسی و تمیز شود. اما اگر سیستم حاوی لوله های سوراخکاری کوچک و صافی یا فیلتر باشد ، ممکن است مستعد انسداد باشد. بنابراین افزودن ماده پراکنده ساز زیستی راه حل مناسبی برای همه سیستم ها نیست. بایوساید تولیدی شرکت دکتر کمیکال با کد  CHEMICIDE FS 50  بایوسایدی مناسب جهت کنترل میکروبی و به عنوان دیسپرسنت زیستی در تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارد.

  1. ارزیابی ریسک

تقریباً ناگفته نماند که در مواجه با محصولات بایوساید باید با احتیاط رفتار شود. افراد عملیاتی باید ارزیابی خطر را انجام دهند و در صورت لزوم ، همیشه هنگام کار با بایوسایدها از تجهیزات محافظت شخصی مناسب (PPE) استفاده کنند. قبل از استفاده ، باید از اطلاعات ایمنی (SDS) هر بایوساید استفاده شود.

وجود باکتری های مخرب در سیستم های گرمایشی بسته و خنک کننده می تواند باعث ایجاد تعدادی از مشکلات جدی شود. علاوه بر این ، سیستمی که به طور مکرر برای رشد میکروبی آزمایش و تصفیه نمی شود ، می تواند به طور مداوم عملکرد ضعیفی داشته و بر داده های استخراج شده از آن تأثیر بگذارد. این به نوبه خود می تواند به سیستم هایی با پیکربندی ضعیف منجر شود که می تواند تخریب آنها را بیشتر تشدید و تسریع کند.

فروش بایوساید RO

بایوساید CHEMICIDE RO 7


بشکه 200 کیلویی
فروش بایوساید مورد نیاز صنایع مختلف، جهت کسب اطلاعات بیشتر با دکتر کمیکال تماس بگیرید.

مقالات مرتبط