رزین اکریلیک

رزین اکریلیک از پلیمریزاسیون، اسید آکریلیک، متاکریلیک و مشتقات آن‌ها به دست می‌آید. انواع رزین آکریلیک عبارتند از (رزین ترموپلاستیک، لاتکس، رزین اکریلیک پایه آب و …) در ادامه مقاله با دکتر کمیکال همراه باشید تا اطلاعات کافی و جامعی را درباره آنها به‌دست بیاورید.

شرکت مواد شیمیایی دکتر کمیکال تامین کننده انواع مواد اولیه رنگ و رزین است. شما می‌توانید با توجه به صنعت مدنظرتان مواد موردنیاز خود را تهیه و خریداری کنید. تنها کافی است برای مشاوره با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید.

 

02166568403

رزین اکریلیک چیست؟

رزین‌های اکریلیک مبتنی برمونومرهایآکریلاتومتاکریلاتهستند و مقاومت خوبی در برابر آب‌وهوا ، هیدرولیز داشته و دارای براقیت و قابلیت حفظ رنگ در کاربردهای بیرونی می‌باشند. به دلیل تطبیق‌پذیری و کارایی آنها، پوشش‌های اکریلیک بیش از 25 درصد کل مصرف پوشش را در جهان تشکیل داده و فروش جهانی آن به 25 میلیارد دلار می‌رسد.

سه گروه اصلی پوشش‌های مایع بر پایه رزین آکریلیک شاملترموپلاستیک،ترموستو ضدآب هستند.بسیاری از رزین‌های اکریلیک ممکن است شامل مونومرهای دیگر وینیل ماننداستایرنیا وینیل استات به منظور کاهش هزینه باشند. مونومرهای اکریلیکنسبت بهمونومرهایمتاکریلاتآنالوگدارای TG کمتر هستند. علاوه‌براین، آکریلیک‌ها را می‌توان با انواع مونومرها گزینش کرد تا برخی خواص آن از جمله چسبندگی به فلز، یا واکنش با آمینوپلاستیاایزوسیانات بهبود پیدا کند.

پلیمرهای اکریلیک ترموپلاستیک

پلیمرهای اکریلیک ترموپلاستیک

رزین اکریلیک ترموپلاست (TPA)

پلیمرهای اکریلیک ترموپلاستیک (TPA)  به طور کلی از خواص بسیار خوبی از جمله دوام بیرونی برخوردار هستند. چنین رزین‌هایی از دهه 50 تا 70 میلادی به عنوان روکش بدنه به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار گرفتند؛ اما استفاده از آنها به دلیل وزن مولکولی بالا به طرز چشمگیری کاهش یافته است ، چراکه کاربرد این رزین‌ها به صورت اسپری نیازمند مقادیر بالایی حلال آلی است. براین اساس این رنگ‌ها در حدود 20٪ وزنی مواد جامد اعمال می‌شوند. زنجیره اصلی پلیمری  رزین ترموپلاستیک معمولاً شامل تعداد زیادی گروه‌های متیل متاکریلات است و همین مساله، استحکام و دوام بسیار عالی به این نوع از رزین بخشیده است.

توصیه دکتر کمیکال برای مطالعه بیشتر: رزین تبادل یونی

رزین اکرلیک ترموست (TSA)

رزین‌های آکریلیک ترموست (TSA) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگام قرارگرفتن در معرض گرما یا رطوبت با خود واکنش نشان می‌دهند، یا با ایجاد پیوندهای متقابل با سایر گروه‌ها فیلم تشکیل می‌دهند. رزین‌های ترموست به عنوان یک گروه از وزن مولکولی کمتری دارند. این نوع رزین با ایجاد پیوندهای متقابل فیلم هایی با مقاومت عالی در برابر حلال‌های آلی، رطوبت و نور اشعه ماوراء بنفش تشکیل می‌دهند و وقتی در معرض دمای نسبتاً بالا قرار دارند، مانند رزین ترموپلاستیک، نرم نمی‌شوند.

امکان ایجاد عملکرد گزینشی در اکریلیک رزین وجود دارد. این مساله از طریق طیف گسترده‌ای از گروه‌های عاملی، امکان تنظیم عملکرد زنجیره اصلی رزین را فراهم می‌کند به نحوی که رزین موردنظر چسبندگی بهتر، بهبود پیوند با رنگدانه‌ها و  یا امکان اتصال به خود یا سایر گروه‌های عاملی را دارا می‌باشد.

در جدول زیر تعدادی از مونومرهای اکریلیک که می‌توان با استفاده از آنها خواص ویژه‌ای به رزین آکریلیک بخشید، بررسی شده‌اند:

مونومرهای اکریلیک

 
مونومر آکریلیک گروه عاملی واکنش پذیری و یا کارکرد
2-هیدورکسی اتیل آکریلات هیدروکسیل درجه1 آمینوپلاست ها و ایزوسیانات
2-هیدورکسی اتیل متاکریلات هیدروکسیل درجه1 آمینوپلاست ها و ایزوسیانات
2-هیدورکسی پروپیل متاکریلات هیدروکسیل درجه2 آمینوپلاست ها و ایزوسیانات
متیل 2-سیانو آکریلات سیانو چسبندگی
آکریلیک اسید کربوکسیل چسبندگی، واکنش پذیری
متاکریلیک اسید کربوکسیل چسبندگی، واکنش پذیری
گلایسیدیل متاکریلات اکسیران آمینو یا کربوکسیل
3-متاکریلوکسی پروپیل تری متوکسی سیلان تری متوکسی سیلان چسبندگی
دی متیل آمینو اتیل متاکریلات آمین درجه 3 چسبندگی، رنگ سازی
2-ایزوسیاناتواتیل متاکریلات ایزوسیانات هیدروکسیل یا آمینو

از پلیمرهای آکریلیک برای ساختن رزین‌های ضد آب و امولسیون رزین نیز استفاده می‌شود.  رزین‌های اکریلیک ضد آب به طور معمول دارای عدد اسید 40 تا 60 هستند. برای شروع فرایند ساخت رنگ ، از آمین مناسب برای خنثی کردن اسید اکریلیک زنجیره اصلی رزین و ایجاد نمک اسید استفاده می‌شود. آمین در سطح کمتری نسبت به مقدارنظری خنثی‌سازی استفاده می‌شود.  مرحله بعدی در فرآیند تولید رنگ  اضافه کردن آب است.

پلیمریزاسیون امولسیون اکریلیک

پلیمریزاسیون امولسیون اکریلیک در آب با مونومرها، یک آغازگر محلول در آب و سورفاکتانت‌ها انجام می‌شود. بسیاری از همان مونومرهایی که در پلیمریزاسیون امولسیون استفاده می‌شوند در پلیمریزاسیون محلول نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما خاصیت لاتکس می‌تواند تا حد زیادی تحت تاثیر فاکتورهای مختلف باشد که از آن جمله می‌توان به: شرایط پلیمریزاسیون ، ساختار و حلالیت مونومر، غلظت مونومر، نوع سورفکتانت و سطح آن، درجه حرارت، نوع و غلظت آغازگر اشاره کرد. این موارد متغیرهایی هستند که می‌توانند اندازه ذرات امولسیون، ساختار و وزن مولکولی پلیمر نهایی را تحت تاثیر قرار دهند. 

رزین‌های اکریلیک شامل طیف گسترده‌ای از پلیمرها و کوپلیمرها، که می‌توان به‌راحتی توسط پلیمریزاسیون اکریلیک و یا متاکریلیکتولید می‌شوند.شکل زیر ساختار پلیمر و مونومر را نشان می‌دهد که در آن اتم‌های کربن به رنگ آبی، اکسیژن به رنگ قرمز و هیدروژن به رنگ خاکستری است.

مونومرهای اکریلیک

مونومرهای اکریلیک

با تغییر ساختار شیمیایی R 1 و R 2  ، ممکن است امکان ایجاد تعداد زیادی از پلیمرهای اکریلیک با خواص مختلف وجود دارد. هنگامی که کوپلیمرها نیز در نظر گرفته شوند، تعداد رزین‌های احتمالی بسیار زیاد می‌شود. لیستی از پرکاربردترین رزین‌های اکریلیک شامل موارد زیر است:  پلی متیل متاکریلات(PMMA). پلی متیل آکریلات (PMA)؛ پلی اتیل متاکریلات  (PEMA)؛ اتیل متاکریلات – کو– متیل اکریلات ( P ( EMA-MA)).

پلیمر اکریلیک

پلیمر اکریلیک

 کوپلمر AA/AMPS را از دکتر کمیکال تهیه و خریداری کنید.

پارالوئید

پارالوئید

پلی متیل متاکریلات که به آن پلکسی گلاس نیز گفته می‌‎شود یکی از اولین رزین‌های اکریلیک تجاری شده بود. این رزین از شفافیت عالی، قابل مقایسه با شیشه برخوردار بوده و نسبت به شیشه بسیار سبک‌تر و با شکنندگی کمتر است. به‌راحتی رنگ می‌شود؛ بنابراین برای لامپ‌های اتومبیل استفاده می‌شود. ضریب انکسار بالای آن باعث می‌شود تا برای کاربردهای نوری مانند علائم جاده‌ای و بازتاب نور مناسب باشد. صفحه مانیتور ، تلفن و … نمونه‌هایی از تعداد زیادی اشیاء ساخته شده از رزین‌‎های اکریلیک هستند. رنگ‌های اکریلیک هم به عنوان لاک و هم در نقاشی استفاده می‌شوند. چسب‌های اکریلیک نیز چسب‌های بسیار قوی هستند.

[کل: 4 میانگین: 4.5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *