پارافین

پارافین ماده­ ای خام است که در رنج وسیعی از صنایع کاربرد دارد. پارافین ماده ­ای سفید­رنگ یا بدون رنگ و جامدی نرم است که از نفت خام و زغال سنگ بدست می­آید. پارافین در صنایع مختلفی کاربرد دارد.

کاربرد پارافین در صنایع مختلف:

  • کشاورزی:

پارافین و مخلوط­های ویژه در صنایع کود بعنوان افزودنی­های ضد- کیک استفاده می­شوند و باعث راحتی در بارگیری و حمل­و­نقل می­گردند.

  • صنایع غذایی:

پارافین پوششی مهم را برای مواد غذایی مانند پنیر، مرکبات و … شکل می­دهد. همچنین در تولید پایه آدامس مورد استفاده قرار می­گیرد که ماده­ای مهم برای جویدن آدامس محسوب می­شود.

  • صنایع لاستیک ­سازی:

پارافین در تولید تایرها استفاده می­شود و باعث حفاظت لاستیک از ازن و مقاومت آن در برابر ورقه­ورقه شدن و ترک خوردن می­شود.

  • صنایع داروسازی و آرایشی و بهداشتی:

پارافین بعنوان پوشش قرص­ها جهت محافظت از سطوح آن­ها استفاده می­شود. همچنین ماده­ای مهم در انواع رژها، کرم­ها و لوسیون­ها محسوب می­شود.

  • پارچه:

تمام پارچه­ها دارای پوشش مومی هستند که به آن نرمی، کشش و انعطاف­پذیری می­دهد. اگرچه وقتی پارچه در معرض محیط قرار بگیرد و مکررا استفاده شود ممکن است بافت موم خود را از دست بدهد.

  • صنایع کاغذ:

کاغذها برای عایق­کردن انواع مواد غذایی استفاده می­شوند. با این وجود بدلیل اینکه کاغذ به خودی خود قادر به ارائه خواص عایق نیست باید با موم پارافین پوشش داده شود تا مانع از عبور بوها، میکروارگانیسم­ها و رطوبت شود.

لیستی ازانواع پارافین های موجود
پارافین واکس Fully refined
پارافین واکس Semi refined
فوتس اویل
انواع پارافین واکس Anti Ozonant Wax
امولسیون پارافین-امولسیون اسلاک واکس
امولسیون روغن

برای اطلاع از انواع پارافین های موجود و ارائه مشاوره با دکتر کمیکال در تماس باشید.

۰۲۱-۸۸۲۲۵۷۴۵

drchemicalco@gmail.com